Верховна Рада підтримала відставку міністра культури Олександра Ткаченка

Джерело: народні обранці Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко

27 липня Верховна Рада підтримала заяву голови міністерства культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка про відставку.

Під час голосування за відставку Ткаченка проголосував 321 народний обранець. Ще двоє були проти, шестеро утримались, а 25 нардепів не голосували.

“Питання призначення нового міністра сьогодні не стоїть у порядку денному і, скоріш за все, не буде на цьому тижні”, – написав Железняк.

Під час голосування вже колишній глава Мінкульту також був присутнім у залі парламенту та виступив перед народними депутатами.

Нардеп Гончаренко зауважив, що під час виступу Ткаченка деякі нардепи “Слуги народу” періодично аплодували ексміністру.

Гончаренко також повідомив, що проти відставки Ткаченка проголосували двоє “слуг” – Андрій Яременко та Єлізавета Богуцька.

Що передувало?

Олександр Ткаченко написав заяву на звільнення з посади голови Міністерства культури та інформаційної політики після звернення президента України Володимира Зеленського, в якому останній закликав уряд знайти позабюджетні кошти на актуальні культурні проєкти та розглянути заміну Ткаченку.

Перед цим у мережі виник скандал щодо виділення 33,6 млн гривень бюджетних коштів на знімання серіалу “СМТ Інгулець”. Українців обурило те, що під час повномасштабної війни уряд витрачає мільйонні кошти на виробництво комедійних серіалів, а не на допомогу ЗСУ.

Своєю чергою, голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв (фракція “Слуга народу”) прокоментував заяву про відставку глави Мінкульту Олександра Ткаченка. На його думку, парламент підтримає звільнення міністра, бо “знаходиться під впливом соцмереж”.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.