Верховна Рада проголосувала за публічне відкриття е-декларацій
Джерело: народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк у Telegram
Сьогодні, 20 вересня, Верховна Рада України схвалила законопроєкт про електронне декларування з правкою президента України Володимира Зеленського.
“Рада схвалила вето президента та виправила закон про відновлення е-декларування! За – 341, конституційна більшість. Зміни передбачають одразу відкриття декларацій. Цього разу весь зал був тотально за відкритість. Такі зміни за два тижні в ідеології”, – повідомив Ярослав Железняк.
Результати голосування по фракціях:
- “Слуга Народу” – 214;
- “Європейська Солідарність” – 22;
- “Батьківщина” – 13;
- “Платформа за життя та мир” – 18;
- “За майбутнє” – 11;
- “Голос” – 18;
- “Довіра” – 17;
- “Відновлення України” – 12;
- Позафракційні – 16.
Нагадаємо, що 5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Депутати також вирішили притягати до відповідальності тих, хто не подасть декларацію у встановлений термін.
Законопроєкт про відновлення е-декларування чиновників зареєстровано 27 липня.
Цей законопроєкт було визнано невідкладним і прийнято в той же день, що і базовий законопроєкт із поправками до його положень.
Законопроєкт є особливо важливим для виконання Україною семи рекомендацій щодо вступу до ЄС.
У жовтні Єврокомісія представить звіт з оцінкою виконання Україною цих заходів.
Відтак, 6 вересня військовослужбовець та експерт із питань реформи охорони здоров’я Олександр Ябчанка зареєстрував петицію щодо повернення електронного декларування під час війни та відкриття майнових декларацій чиновників. Приблизно за 3 години петиція набрала усі необхідні підписи (25 тисяч).
- Депутати Європейського парламенту закликали президента України Володимира Зеленського повернути закон про електронне декларування до Верховної Ради з вимогою негайно відкрити реєстр декларацій.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що наклав вето на законопроєкт про електронне декларування. Глава держави наголосив, що декларації мають бути відкритими.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.