Верховна Рада проголосувала за публічне відкриття е-декларацій

Джерело: народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк у Telegram
Сьогодні, 20 вересня, Верховна Рада України схвалила законопроєкт про електронне декларування з правкою президента України Володимира Зеленського.
“Рада схвалила вето президента та виправила закон про відновлення е-декларування! За – 341, конституційна більшість. Зміни передбачають одразу відкриття декларацій. Цього разу весь зал був тотально за відкритість. Такі зміни за два тижні в ідеології”, – повідомив Ярослав Железняк.
Результати голосування по фракціях:
- “Слуга Народу” – 214;
- “Європейська Солідарність” – 22;
- “Батьківщина” – 13;
- “Платформа за життя та мир” – 18;
- “За майбутнє” – 11;
- “Голос” – 18;
- “Довіра” – 17;
- “Відновлення України” – 12;
- Позафракційні – 16.
Нагадаємо, що 5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Депутати також вирішили притягати до відповідальності тих, хто не подасть декларацію у встановлений термін.
Законопроєкт про відновлення е-декларування чиновників зареєстровано 27 липня.
Цей законопроєкт було визнано невідкладним і прийнято в той же день, що і базовий законопроєкт із поправками до його положень.
Законопроєкт є особливо важливим для виконання Україною семи рекомендацій щодо вступу до ЄС.
У жовтні Єврокомісія представить звіт з оцінкою виконання Україною цих заходів.
Відтак, 6 вересня військовослужбовець та експерт із питань реформи охорони здоров’я Олександр Ябчанка зареєстрував петицію щодо повернення електронного декларування під час війни та відкриття майнових декларацій чиновників. Приблизно за 3 години петиція набрала усі необхідні підписи (25 тисяч).
- Депутати Європейського парламенту закликали президента України Володимира Зеленського повернути закон про електронне декларування до Верховної Ради з вимогою негайно відкрити реєстр декларацій.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що наклав вето на законопроєкт про електронне декларування. Глава держави наголосив, що декларації мають бути відкритими.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.