Верховна Рада у першому читанні схвалила створення військової поліції
Джерело: нардеп Олексій Гончаренко у Telegram
19 червня Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт про військову поліцію (№6569-д). За це проголосували 247 народних депутатів.
Законопроєктом передбачено створення військової поліції, яка отримає правоохоронні функції і стане частиною сектору безпеки та оборони.
Військова поліція має забезпечувати правопорядок та військову дисципліну у Міністерстві оборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту. Координація діяльності військової поліції здійснюватиметься Кабміном через міністра оборони, а під час воєнного стану – головнокомандувачем ЗСУ.
Основні завдання військової поліції:
- Попередження, виявлення та припинення кримінальних і адміністративних правопорушень у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.
- Провадження у справах, віднесених до компетенції військової поліції.
- Оперативно-розшукова діяльність.
- Запобігання вчиненню кримінальних та інших правопорушень.
- Забезпечення правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час зборів.
- Захист життя, здоров’я, прав і законних інтересів військовослужбовців, а також військовозобов’язаних та резервістів під час зборів.
- Захист державного майна від протиправних посягань.
- Виконання адміністративних стягнень та покарань щодо військовослужбовців.
- Контроль за дотриманням законодавства про безпеку дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міноборони, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань.
Створити військову поліцію планували ще до повномасштабного вторгення РФ у 2022 році, але відкликали ідею. Згодом Міноборони закликало Раду повернутися до розгляду цього питання.
- Президент України Володимир Зеленський 17 червня підписав закон, який встановлює штрафи за образливі повідомлення сексуального характеру з використанням електронних комунікацій.
- Президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону про надання українцям, яким після 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, 908 гривень на придбання книг.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.