Верховна Рада у першому читанні схвалила створення військової поліції

Джерело: нардеп Олексій Гончаренко у Telegram

19 червня Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт про військову поліцію (№6569-д). За це проголосували 247 народних депутатів.

Законопроєктом передбачено створення військової поліції, яка отримає правоохоронні функції і стане частиною сектору безпеки та оборони.

Військова поліція має забезпечувати правопорядок та військову дисципліну у Міністерстві оборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту. Координація діяльності військової поліції здійснюватиметься Кабміном через міністра оборони, а під час воєнного стану – головнокомандувачем ЗСУ.

Основні завдання військової поліції:

  • Попередження, виявлення та припинення кримінальних і адміністративних правопорушень у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.
  • Провадження у справах, віднесених до компетенції військової поліції.
  • Оперативно-розшукова діяльність.
  • Запобігання вчиненню кримінальних та інших правопорушень.
  • Забезпечення правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час зборів.
  • Захист життя, здоров’я, прав і законних інтересів військовослужбовців, а також військовозобов’язаних та резервістів під час зборів.
  • Захист державного майна від протиправних посягань.
  • Виконання адміністративних стягнень та покарань щодо військовослужбовців.
  • Контроль за дотриманням законодавства про безпеку дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міноборони, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань.

Створити військову поліцію планували ще до повномасштабного вторгення РФ у 2022 році, але відкликали ідею. Згодом Міноборони закликало Раду повернутися до розгляду цього питання.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.

12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.