Верховна Рада ухвалила закон про боротьбу з «чорним» експортом зерна
Джерело: голова комітету Данило Гетманцев у Telegram
Верховна Рада України ухвалила два закони, спрямовані на боротьбу з “чорним” експортом зерна та неповерненням валютного виторгу, що є важливим кроком у регуляції аграрного сектору.
Законопроєкти №10168-2 та №10169-2 вносять зміни відповідно до Податкового та Митного кодексів України.
Закон, що змінює Податковий кодекс, надає Кабінету Міністрів право запроваджувати режим експортного забезпечення для окремих видів аграрної продукції. Відтепер експорт таких товарів забороняється компаніям, які не є платниками ПДВ, а також забороняється експортувати продукцію за цінами, які є нижчими за мінімально допустимі, встановлені Міністерством аграрної політики.
Що стосується змін у Митному кодексі, вони передбачають, що фактурна вартість визначеної аграрної продукції не може бути нижчою за мінімальну допустиму експортну ціну. Ці законодавчі зміни мають на меті зміцнення контролю за вивезенням аграрної продукції за кордон і запобігання фінансовим зловживанням у цій сфері.
- Рішенням народних депутатів у Верховній Раді з посади міністра аграрної політики та продовольства України звільнено Миколу Сольського. “За” проголосували 273 парламентарі.
- 9 травня народні обранці проголосували за звільнення Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.
- Народні обранці на засіданні ВР 9 травня в цілому прийняли проєкт закону № 10379, який збільшує штрафи для військовозобов’язаних осіб, які ухиляються від мобілізації.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.