Верховна Рада ухвалила закон, за яким зрадників позбавлятимуть державних нагород

Джерело: Олексій Гончаренко, Ярослав Железняк

Верховна Рада 20 листопада ухвалила у другому читанні і загалом законопроєкт №11410, що передбачає позбавлення державних нагород зрадників України.

Проєкт закону підтримали 283 народні депутати.

Законопроєкт передбачає позбавлення державних нагород за тяжкі злочини, загрозу нацбезпеці України, пропаганду РФ та виправдання її вторгнення. Вирішуватиме, чи позбавляти людину нагород, суд або РНБО.

Втративши нагороди, такі особи втрачатимуть і всі відповідні пільги.

Ми повідомляли, що Президент Володимир Зеленський ініціював законопроєкт, що регламентує позбавлення державних нагород за популяризацію чи пропаганду держави-агресорки або вчинення інших протиправних дій проти України.

Зеленський повідомив, що це стосується тих, хто отримував державні нагороди України, зокрема Героя України, орден “За заслуги” тощо, “але обрав для себе не Україну – обрав ворога і зараз підтримує Росію так чи інакше, або взагалі перебуває на її території”.

Потрібен правовий механізм реального позбавлення таких осіб усіх державних нагород і почесних звань. Вони заслуговують тільки на одне “звання”: зрадники. А “нагородою” їм буде відповідальність перед Україною і нашими людьми за все скоєне проти України, проти нашої держави, проти нашої незалежності, – наголосив тоді Зеленський.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.