Верховна Рада звільнила Костіна з посади Генерального прокурора
Джерело: Ірина Геращенко, Ярослав Железняк
Верховна Рада підтримала звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора України. За це проголосували 255 нардепів.
22 жовтня Генпрокурор Андрій Костін заявив про звільнення з посади після корупційних скандалів із МСЕК та прокурорами.
Костін зауважив, що президент сьогодні провів засідання РНБО стосовно “очевидно аморальної” ситуації з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів.
Він запевнив, що нині на всіх рівнях у державі тривають перевірки, розслідуються кримінальні провадження.
Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України. Вважаю абсолютно правильною позицію Президента України Володимира Зеленського щодо того, що мають бути не лише скасовані всі неправомірні рішення щодо надання інвалідностей, відповідних пенсійних та інших нарахувань, мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. Зокрема, політична відповідальність, – додав він.
Генпрокурор висловив вдячність Президенту та Верховній Раді за довіру. Водночас додав, що у цій ситуації вважає правильним заявити про звільнення з посади Генерального прокурора.
Своєю чергою, глава держави поінформував, що РНБО визначила перелік рішень, які повернуть справедливість. Президент затвердив їх указом.
Зокрема, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, реальна перевірка декларацій членів МСЕК, перевірка й перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності посадовців і аудит відповідних пенсійних нарахувань, законодавчі зміни для невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, а також перегляд системи та механізму нарахувань пенсійних виплат посадовцям державних органів.
Разом з тим, він наголосив, що відповідальність за ситуацію зараз має бути персональною.
Тому доручив главі уряду розв’язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема відповідних міністерств. Зеленський заявив, що потрібні кадрові рішення.
Також, за словами глави Української держави, повинна бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України.
Раніше Костін повідомив про перші результати перевірки стосовно набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
Нещодавно редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.
За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.
За підрахунками Бутусова, за деклараціями загальна сума пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.
- Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою.
- У Полтаві правоохоронці викрили керівника благодійної організації, якого підозрюють у продажі гуманітарних автомобілів, призначених для потреб ЗСУ. За інформацією пресслужби прокуратури, підозрюваний причетний до продажу 50 автомобілів на загальну суму 7 мільйонів гривень.
- Служба безпеки України затримала на хабарі директора з контрольно-ревізійної роботи АТ “Енергоатому”.
- Декілька обласних прокурорів та посадовців Пенсійного фонду України отримують значні суми пенсійних виплат, пов’язаних з інвалідністю. Згідно з розслідуванням журналістів проєкту “Є питання”, керівники обласних прокуратур і деякі працівники Пенсійного фонду отримують виплати, що значно перевищують середній рівень.
У Чернігові священники пропонують проводити хрещення дітей у дистанційному форматі.
З історичного музею Дренте в нідерландському місті Ассені в ніч з 24 на 25 січня було викрадено кілька археологічних експонатів.
Президент Дональд Трамп через п’ять днів після підписання ним указу про вихід Сполучених Штатів із Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив, що може розглянути питання про повернення країни до ВООЗ.
Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.
26 січня відзначається Міжнародний день митника, Всесвітній день боротьби з проказою, Міжнародний день чистої енергії. За церковним календарем вшановують пам’ять святих преподобних Ксенофонта і Марії.