Верховна Рада звільнила Миколу Сольського з посади міністра
Джерело:Telegram-канал нардепа від “Голосу” Ярослава Железняка
Рішенням народних депутатів у Верховній Раді з посади міністра аграрної політики та продовольства України звільнено Миколу Сольського. “За” проголосували 273 парламентарі.
Що цьому передувало
23 квітня НАБУ та САП оголосили міністру аграрної політики Миколі Сольському підозру в незаконному заволодінні державною землею на суму 291 млн гривень та в спробі заволодіння іншою ділянкою вартістю 191 млн грн. За даними слідства, Сольський є лідером “злочинної групи”, до складу якої входили посадовці Держгеокадастру та куратори, які контролювали ці органи.
Слідство стверджує, що ця група знищила документи, які надавали двом держпідприємствам в Сумській області право на постійне користування землею, що призвело до складання актів про самовільне зайняття земель. Згодом ділянки були передані власності певних громадян під виглядом реалізації права на безоплатну землю, з умовою подальшої передачі їх в оренду агрохолдингу.
Сольський, який раніше працював адвокатом, стверджував, що справа має семирічну давнину і пов’язана зі суперечкою між держпідприємствами та ветеранами АТО щодо земель, які були надані останнім відповідно до закону
. У відповідь на це представники НАБУ зауважили, що земельні ділянки дійсно оформлювались на учасників АТО, які мали право на їх безоплатне отримання, але з умовою згоди на передачу землі в оренду чи продаж агрохолдингу.
- 25 квітня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що міністр аграрної політики Микола Сольський подав заяву до парламенту з проханням про відставку.
- Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід міністру аграрної політики й продовольства Миколі Сольському у вигляді арешту з альтернативою застави у понад 75 мільйонів гривень.
- За міністра агрополітики Миколу Сольського, якого арештували за підозрою у заволодінні державною землею, внесли заставу розміром 75,7 млн гривень.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.