Від цуценяти з притулку до культурного феномену: як альфа-пес став зіркою соцмереж

Джерело: mundodeportivo
У Китаї пес з притулку став зіркою соціальних мереж після того, як користувачі почали масово поширювати відео з його беззапечно домінантною поведінкою серед собак. Тварину на ім’я Чарльз прозвали “королем”, оскільки він здатен вгамовувати інших псів без агресії — лише дотиком лапи.
Король Чарльз привернув широку увагу завдяки своїй незвичайній здатності підтримувати порядок серед групи собак за допомогою спокійної, неагресивної поведінки .
Білий пес із притулку в китайській провінції Ґуансі отримав популярність після низки опублікованих відео, котрі здобули шалену популярність. На кадрах видно, як він підходить до забіяки та кладе лапу на шию або груди — після чого той миттєво вгамовується. Показово, що решта собак також визнають його авторитет, схиляючись у покорі, поки він прямує розбороняти конфікт.
Жодного прояву класичної агресії чи фізичної сили — лише впевнений жест, після якого конфлікт вичерпується сам собою.
Cane corso: *bows* my leige pic.twitter.com/KkbIBOK7Od
— MERICA MEMED (@Mericamemed) May 20, 2025
Відео почали масово поширювати у TikTok, X та Instagram. Втім, оригінальні кадри походять з акаунту в Douyin (китайський аналог TikTok). Там пса лагідно кличуть Чанмао.
Переглянути цей допис в Instagram
Переглянути цей допис в Instagram
Проте, нині популярність Чарльза вийшла далеко за межі звичайного вірусного хайпу. Його впевнена поведінка викликала хвилю пародійних відео серед студентів та молоді, котрі імітують його “альфа” присутність, відтворюючи групові сцени, в яких одна людина грає роль короля Карла, тоді як решта – кланяються в удаваній покорі.
Alpha dog #KingCharles is blowing up so much online that people are now making parody videos 😂 pic.twitter.com/tSXmvHUvA7
— Deluzzzional (@deluzzzional) May 28, 2025
Цей феномен обговорюють як приклад “природного лідерства без агресії” — здатності заспокоїти групу, зберігаючи повну тишу та спокій. Соцмережі назвали Чарльза “альфа-собакою нового типу”.
- У “Фельдман екопарку” під Харковом собака взяла під опіку тигренят, від яких відмовилась їхня матір-тигриця.
- У Шанхаї невдовзі відкриється перший у Китаї спортивно-оздоровчий центр для домашніх тварин — Gogogym, що пропонує бігові доріжки, плавальні басейни, масажі та індивідуальні тренування для собак. Заклад створено сінгапурським брендом Heal Petcare, котрий спеціалізується на ветеринарній допомозі.
- Національний інститут охорони здоров’я (NIH) адміністрації Трампа закрив лабораторії, в яких, за словами зоозахисників, протягом десятиліть проводили жорстокі експерименти над тисячами собак.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.