Від початку року в екосистемах України виникло майже 20 тисяч пожеж
Джерело: ДСНС
Від початку 2023 року в екосистемах України виникло майже 20 тисяч пожеж на площі майже 15 тисяч гектарів.
Зокрема понад 225 га відкритих територій України були охоплені вогнем впродовж доби. Зафіксовано 293 пожежі, над ліквідацією яких працювали більше тисячі рятувальників та майже 300 одиниць техніки.
Найбільшу кількість загорянь зафіксовано у Дніпропетровській, Одеській, Кіровоградській, Київській, Миколаївській, Запорізькій, Харківській областях.
Більшість загорянь фіксується саме на відкритій місцевості – це пожежі сухостою, трави, сміття тощо.
Причиною таких загорянь здебільшого є саме людський фактор. Особливо восени, коли громадяни, прибираючи свої присадибні ділянки, випалюють залишки сухої рослинності, листя. А вітряна та спекотна погода сприяє швидкому розповсюдженню вогню, у тому числі на будинки та господарчі споруди.
Як результат – масштабні пожежі, що стають причиною знищення будинків та навіть травмування і загибелі людей.
У відомстві зазначили, що 26-28 вересня в Україні, крім Закарпаття, Прикарпаття та Волині, переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Тому вкрай важливо не провокувати загоряння в екосистемах. Адже за таких умов ризик швидкого поширення вогню вкрай високий.
- Протягом минулої доби вогнеборці Херсонщини загасили 22 пожежі, які виникли внаслідок ворожих атак.
- В середу, 30 серпня, у російському місті спалахнули лісові пожежі. Сотні вогнеборців намагаються загасити їх біля російського чорноморського міста Геленджик, одного з найпопулярніших курортів країни.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.