Відбулося спільне засідання урядів України та Румунії: підписано низку документів
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Сьогодні, 18 жовтня, у Києві відбулося спільне засідання урядів України та Румунії, за підсумками якого підписано низку важливих документів щодо співпраці обох країн в економічній та соціальній сферах.
Під час засідання прем’єр-міністр України подякував Румунії за всебічну допомогу під час війни з російським агресором: військову, економічну, фінансову, санкційну.
Відтак, за підсумками засідання урядів підписано наступні документи:
- Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через р. Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія);
- Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та Румунії щодо посилення співпраці із забезпечення надійного транзиту продукції українського виробництва;
- Імплементаційний протокол між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії до угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію;
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерством економіки, підприємництва та туризму Румунії;
- Декларацію про наміри між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Румунії;
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у фармацевтичній сфері між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Національним агентством з лікарських засобів та медичних виробів Румунії.
“Румунія є нашим економічним партнером, надійним союзником у протидії російській агресії, державою, з якою маємо численні історичні та культурні зв’язки. Тому тримаємо курс на всебічне партнерство та поглиблення взаємин”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами глави українського уряду, вже сьогодні можна констатувати про ефективну співпрацю двох країн, зокрема і за час повномасштабної війни.
Денис Шмигаль переконаний у продовжені співпраці між країнами в стратегічно важливих напрямках, таких, зокрема, як транспорт та логістика, аграрний сектор, прикордонна інфраструктура, енергетика та співробітництво у військовій сфері.
- Румунія долучилася до підготовки українських держслужбовців до переговорів про членство з ЄС.
- Заступник начальника штабу оборони Румунії, генерал Георгіца Влад заявив, що Румунія готова використовувати, залежно від “рівня загрози”, свої протиповітряні системи проти російських безпілотників і використовуватиме “всю військову міць” для захисту країни.
- Країна НАТО Румунія заявила, що почала зведення бомбосховища для цивільного населення біля кордону з Україною після того, як там були знайдені уламки російського безпілотника.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.
На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.
Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.