Відбувся другий півфінал Євробачення-2024: результати голосування

Джерело: Букви

9 травня відбувся другий півфінал 68-го пісенного конкурсу “Євробачення 2024” року в Мальме, Швеція, де 16 учасників змагалися за право потрапити у фінал.

На стадіоні Malmö Arena змагалися 16 учасників:

  1. Мальта
  2. Албанія
  3. Греція
  4. Швейцарія
  5. Чехія
  6. Австрія
  7. Данія
  8. Вірменія
  9. Латвія
  10. Сан-Марино
  11. Грузія
  12. Бельгія
  13. Естонія
  14. Ізраїль
  15. Норвегія
  16. Нідерланди

Під час другого півфіналу глядачі також побачили повні виступи трьох країн “Великої п’ятірки”, котрі відразу проходять у фінал: Франції, Іспанії та Італії.

За результатами голосування, до фіналу пройшли: Латвія, Австрія, Нідерланди, Норвегія, Ізраїль, Греція, Естонія, Швейцарія, Грузія та Вірменія.

Зауважимо, до фіналу раніше пройшли Україна, Сербія, Португалія, Словенія, Литва, Фінляндія, Кіпр, Хорватія, Ірландія та Люксембург.

Додамо, “Євробачення-2024” — 68-й пісенний конкурс, що відбувається у Мальме, Швеції, після перемоги Лорін з піснею “Tattoo” на “Євробаченні-2023”. Швеція приймає конкурс усьоме, а місто Мальме — втретє.

Україна вже тричі вигравала конкурс “Євробачення”. Першу перемогу у 2004 році принесла співачка Руслана, у 2016 – Джамала, а у 2022 – гурт Kalush Orchestra.

Фінал відбудеться уже в цю суботу, 11 травня.

Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.

Правоохоронці США затримали підозрюваного в крадіжці сумки Gucci міністерки внутрішніх справ Крісті Ноем.

Філіппінські військові відповіли на висадку китайських сил на рифі Сенді-Кей проведенням аналогічної операції. Зокрема, філіппінські військові висадилися на спірному острові Сенд-Кей у Південно-Китайському морі та підняли там свій національний прапор.

Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.