Відключення електроенергії на 31 травня не передбачається – «Укренерго»

Джерело: пресслужба Укренерго

В “Укренерго” повідомили про відсутність передбачуваних графіків відключень енергопостачання на 31 травня.

Увага! 31 травня відключення не прогнозуються. При зміні ситуації в енергосистемі про застосування заходів обмеження споживання буде повідомлено додатково, – зазначили у компанії.

Додамо, фахівці “Укренерго” вирішили відповісти на найчастіші запитання стосовно повернення до вимушених відключень електроенергії. Зокрема повідомили про причини відключень через зміни у погодних умовах.

Зазначається, що до початку російських прицільних атак по енергосистемі українські електростанції мали удвічі більше потужностей виробляти електроенергію. Якщо десь зростало споживання – диспетчер давав команду включити в роботу додатковий енергоблок на теплоелектростанції.

Однак, з 22 березня по 8 травня РФ розбила майже всі великі ТЕС масованими ракетно-дроновими атаками. Балансувати енергосистему тепловими блоками, які можна було швидко включити в роботу у разі зростання споживання, більше нема можливості.

Певний час швидко покривати споживання допомагали гідроелектростанції, які також суттєво пошкодили російські ракети. Але ті, що залишились, працювали на межі можливостей завдяки паводку. Зараз водопілля йде на спад і скоро закінчиться. Окрім цього, зараз почалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, щоб підготувати їх до зими. Своєю чергою, імпорту електроенергії теж недостатньо.

Через це вперше в історії української енергосистеми диспетчери мають настільки сильно покладатись на роботу сонячних електростанцій. У 2022 році СЕС займали близько 5% від загального обсягу генерації в Україні. Зараз цей відсоток значно вищий. Проте не внаслідок різкого збільшення площі сонячних панелей, а через те, що інші види генерації зазнали втрат після російських атак.

Крім цього, важливим погодним фактором є дощ. Тому, дощові хмари зводять генерацію сонячної панелі нанівець.

Щобільше, сильна спека також негативно впливає на роботу сонячних панелей, і за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим, ніж зараз. А споживання буде вищим, адже населення користуватиметься кондиціонерами та вентиляторами. Через що у спекотні місяці графіки відключень можуть бути жорсткішими.

В “Укренерго” вкотре закликали споживати електроенергію ощадливо, оскільки це допоможе знизити дефіцит та скоротити тривалість періодів без світла.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.