Відправляв «кадирівців» на війну проти України: судитимуть голову парламенту Чечні

Джерело: Служба безпеки України

Голову парламенту Чечні Магомеда Даудова, який висилав загони “кадирівців” на війну проти України, буде притягнуто до суду. 

За даними слідства, з травня 2022 до жовтня 2023 року Даудов виконував вказівки Кадирова щодо формування штурмових загонів бойовиків для війни РФ проти України. 

В СБУ зазначають, що під його керівництвом створено 78-й моторизований полк спецпризначення “Північ-Ахмат” та батальйони “Південь-Ахмат”, “Захід-Ахмат” та “Схід-Ахмат”.

Фото: СБУ

Згодом ці ворожі підрозділи приєдналися до окупаційних сил РФ та були переведені до тимчасово захоплених районів Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Там вони беруть участь у репресіях проти місцевого населення та викраденні людей, що чинять спротив окупантам.

До того ж, за даними слідства, за період з липня по листопад 2022 року Даудов особисто відвідав тимчасово окуповані території Лисичанська, Попасної та Маріуполя. Там, під час зустрічей із бойовиками, він закликав їх до ведення бойових дій проти Сил оборони.

Даудову повідомили про підозру за статтями Кримінального кодексу України, а саме:  

  • ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків);
  • ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). 

Оскільки фігурант перебуває на території РФ, проводяться комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.