Війна Росії в Україні може завершитись у 2025 році — The Economist
Джерело: The Economist
The Economist опублікувало статтю, в якій зазначено, що 2025 рік “може стати роком, коли бойові дії в основному завершаться”.
“Обидві сторони близькі до виснаження, і прихильники кожної з них хотіли б, щоб конфлікт згас. У Вашингтоні це буде пріоритетом для нової адміністрації Дональда Трампа”, – йдеться в матеріалі.
За припущенням The Economist, можлива мирна угода може означати, що Україні “доведеться змиритися з втратою частини території”.
“Ті 7%, які Росія захопила під час свого першого вторгнення в 2014 році (Крим і східний Донбас), точно не повернути. Будь-яке врегулювання, ймовірно, також передбачатиме утримання Росією деяких або більшої частини додаткових 11%, які вона зараз контролює після вторгнення 2022 року”, – йдеться в статті.
У матеріалі зазначають, що натомість Україна повинна мати надійні гарантії безпеки, “ідеальною з яких є повноправне членство в НАТО”.
Зараз здається “дуже ймовірним”, що переговори почнуться в 2025 році, і коли вони відбудуться, активність бойових дій може різко знизитися, “навіть до припинення вогню”.
- Володимир Путін відкритий для обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але виключає будь-які серйозні територіальні поступки та наполягає на тому, щоб Київ відмовився від прагнення вступити до НАТО, повідомили Reuters п’ять джерел, обізнані з ситуацією.
- На початку березня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення, Росія запропонувала Україні проєкт “мирної угоди”, який нагадував умови капітуляції. Проєкт під назвою “Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України” передали українській делегації 7 березня, під час третього раунду переговорів у Біловезькій пущі в Білорусі.
Верховна Рада 20 листопада ухвалила у другому читанні і загалом законопроєкт №11410, що передбачає позбавлення державних нагород зрадників України.
Священника, який дозволив зняти у церкві кліп на пісню Сабріни Карпентер, усунули від керування храмом та позбавили обов’язків, звинувативши у поганому управлінні.
Президент Туреччини Таїп Ердоган виступив проти рішення США дозволити Україні використовувати ракети великої дальності для атак по території Росії й закликав до стриманості.
Посольства Греції та Італії в Києві повідомило про закриття 20 листопада через безпекові ризики. У заяві дипустанови зазначено, що громадянам рекомендується уникати пересування та залишатися в безпечних місцях.
США дали “зелене світло” Україні на використання британських ракет Storm Shadow для ударів по території Росії, хоча офіційно Британія ще не підтвердила зняття обмежень.