Війська РФ поблизу Норвегії становлять «20% або менше» від кількості, яка була до вторгнення в Україну – Reuters

Джерело: Reuters

Російські підрозділи, дислоковані в Арктиці поблизу Норвегії, становлять “20% або менше” від кількості, яка була до повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, заявив головнокомандувач збройних сил Норвегії Ейрік Крістофферсен.

Як розповіли в інформагентстві, Норвегія є членом НАТО і має спільний кордон з Росією в Арктиці. Північна країна межує з Кольським півостровом, де розташовано більшість ядерної зброї РФ, а також Північний флот, який експлуатує російські атомні підводні човни.

Виступаючи після зустрічі оборонних відомств країн НАТО в Осло, генерал Ейрік Крістофферсен заявив, що президент Росії Володимир Путін “дуже добре знає”, що НАТО не є загрозою для Росії.

“На нашому кордоні, на російському кордоні, залишилось, можливо, 20% або менше (російських – ред.) сил, ніж було до 24 лютого 2022 року. Якби він (Путін – ред.) вважав, що ми загрожуємо Росії, то не міг би перекинути свої війська в Україну, щоб вести там війну”, – прокоментував він.

Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер підкреслив, що така поведінка Росії також стосується і сусідньої Фінляндії після її вступу до НАТО у квітні.

Фінляндія і Росія мають спільний кордон протяжністю 1300 км, і нині чисельність російських військ уздовж цього кордону, як і поблизу Норвегії, нижча за довоєнну.

“Росія усвідомлює, що НАТО не є загрозою, тому що ми не плануємо нападати на неї. Інакше вони б зовсім по-іншому відреагували на вступ Фінляндії”, – пояснив Бауер.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).