Війська РФ поблизу Норвегії становлять «20% або менше» від кількості, яка була до вторгнення в Україну – Reuters
Джерело: Reuters
Російські підрозділи, дислоковані в Арктиці поблизу Норвегії, становлять “20% або менше” від кількості, яка була до повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, заявив головнокомандувач збройних сил Норвегії Ейрік Крістофферсен.
Як розповіли в інформагентстві, Норвегія є членом НАТО і має спільний кордон з Росією в Арктиці. Північна країна межує з Кольським півостровом, де розташовано більшість ядерної зброї РФ, а також Північний флот, який експлуатує російські атомні підводні човни.
Виступаючи після зустрічі оборонних відомств країн НАТО в Осло, генерал Ейрік Крістофферсен заявив, що президент Росії Володимир Путін “дуже добре знає”, що НАТО не є загрозою для Росії.
“На нашому кордоні, на російському кордоні, залишилось, можливо, 20% або менше (російських – ред.) сил, ніж було до 24 лютого 2022 року. Якби він (Путін – ред.) вважав, що ми загрожуємо Росії, то не міг би перекинути свої війська в Україну, щоб вести там війну”, – прокоментував він.
Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер підкреслив, що така поведінка Росії також стосується і сусідньої Фінляндії після її вступу до НАТО у квітні.
Фінляндія і Росія мають спільний кордон протяжністю 1300 км, і нині чисельність російських військ уздовж цього кордону, як і поблизу Норвегії, нижча за довоєнну.
“Росія усвідомлює, що НАТО не є загрозою, тому що ми не плануємо нападати на неї. Інакше вони б зовсім по-іншому відреагували на вступ Фінляндії”, – пояснив Бауер.
- Сьогодні, 19 вересня, сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій звернувся до країн НАТО із закликом запросити Україну до Північноатлантичного альянсу під час Вашингтонського саміту, який відбудеться у 2024 році.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Швеція не виконала дані обіцянки для вступу до НАТО.
- У Болгарії планують побудувати нову військову базу для розміщення багатонаціональної бойової групи НАТО. Роботи хочуть завершити до 2025 року.
- У 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.