Війська РФ вперше увійшли на територію Дніпропетровської області – NYT
Джерело: The New York Times
NYT з посиланням на українських військових повідомив, що війська РФ вперше за час війни проти України увійшли на територію Дніпропетровської області.
Такі дані виданню повідомили троє українських офіцерів, які воюють на даній ділянці фронту. За їхніми словами, просуваючись на заході Донеччини, невеликі загони російських солдатів почали переходити на територію Дніпропетровщини минулими вихідними.
Про це свідчить і карта бойових дій від Інституту вивчання війни, яка основана на перевірених бойових фото. Карта показує, що війська РФ забезпечили собі крихітний плацдарм у цьому районі.
Вважається, що навряд чи РФ розпочне повноцінний наступ на Дніпропетровщині. На думку аналітиків та українських захисників, головна мета окупантів – символічний наступ, щоб підірвати дух українців та зміцнити оборону у сусідніх областях, які зараз окуповані.
Водночас військові кажуть, що окупанти накопичили значний резерв сил на даному напрямку, а відтак очікується, що вони все ж спробують просунутись углиб області.
Російське міноборони 8 червня повідомило, що їхні війська досягли адмінмежі між Донеччиною та Дніпропетровщиною і “продовжують наступати”. Натомість військове керівництво України заперечує просування окупантів на Дніпропетровщину.
Та українські захисники кажуть, що росіяни просунулись уздовж кількох лісових полос Дніпропетровщини, але не взяли під контроль жоден населений пункт. Чи зможуть вони просувати свій наступ залишається невідомим.
Дніпропетровська область – одна з найбільших в Україні з масштабною промисловою базою та майже трьома мільйонами жителів. Серед них багато тих, хто переїхав з Донеччини, а відтак, у випадку наступу, їм доведеться вдруге тікати від окупації.
Натиск РФ також відбувається на тлі перемовин про припинення вогню. Якщо РФ піде у наступ на Дніпропетровщині, це може послабити позицію України.
Контроль зони між Дніпропетровщиною та Донеччиною також дасть змогу ворогу завершити окупацію всієї Донецької області.
Просування також свідчить про динаміку РФ на фронті. У травні окупанти захопили понад 500 кілометрів квадратних території.
За вторгненням на Дніпропетровську область стоять місяці повільного, але наполегливого російського наступу. Окупанти брали один за одним брали під контроль населені пункти Донеччини, постійно міняючи тактику бою: від так званих “м’ясних штурмів” до стратегії з застосуванням невеликих штурмових загонів, аби знайти слабкі місця української оборони.
“Ворог застосовую тактику малих груп – від двох до чотирьох, іноді шести солдатів – які рухаються від лінії лісу до лінії лісу чи від будівлі до будівлі”, – сказав один з українських військових 72-ї бригади.
Російський наступ відображається також у відступі медиків з 33-ї української механізованої бригади, які лікують поранених солдатів у так званих стабілізаційних пунктах, невеликих польових шпиталях, які зазвичай розташовуються за кілька кілометрів позаду лінії фронту.
З осені медики чотири рази переміщували свій стабілізаційний пункт на захід. Вони перетнули лінію Дніпропетровщини наприкінці 2024 року, розмістившись у будівлі в Новопавлівці, поблизу адміністративного кордону між двома областями.
За словами солдатів 33-ї бригади, медики були змушені просуватися вглиб області. Будівля, яку вони використовували в Новопавлівці, яку цього року відвідала команда NYT, пізніше була сильно пошкоджена внаслідок російського удару.
Віктор, офіцер української армії, який воював у цьому районі, сказав, що очікує, що російські війська спробують захопити Новопавлівку, яка розташована на стратегічно вигідній височині, перш ніж просуватися на північ до Межової, головного міста в цьому районі.
За його словами, забезпечення безпеки цієї ділянки землі дозволить Росії створити буферну зону глибиною приблизно 10 кілометрів для захисту своїх флангів у сусідній Донеччині та підготувати ґрунт для нового наступу на Покровськ.
- В окупованому Криму росіяни переобладнують закинутий аеропорт “Керч” з цивільного на військовий.
Заступник міністра освіти і науки України, голова фракції “Слуга народу” у Київраді, Андрій Вітренко є головним кандидатом на заміну чинного очільника МОН Оксена Лісового.
8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.
Угорська нафтогазова компанія Mol, котра зазнає критики за збереження залежності від російської нафти, вважає доступ до українського нафтопроводу Одеса-Броди найперспективнішим шляхом для диверсифікації постачання. Про це заявив старший віцепрезидент Mol з управління ланцюжками постачання Сабольч Паль Сабо.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
8 липня глава МЗС Андрій Сибіга повідомив, що президент Володимир Зеленський має намір замінити посла України у Сполучених Штатах Оксану Маркарову.