Військова система DELTA здобула нагороду як найперспективніший проєкт

Джерело: Міноборони

Військова система DELTA здобула нагороду в номінації “Найперспективніший проєкт в military-tech галузі”.

Найбільша спільнота розробників в Україні DOU нагородила ініціативи та проєкти, які наближають перемогу, формують українську ІТ-спільноту і є двигуном технологічного розвитку країни.

Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України отримав нагороду в номінації “Найперспективніший проєкт в military-tech галузі” із власною розробкою –  системою DELTA.

DELTA – унікальна екосистема військових продуктів, що дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та використовується в повсякденній роботі багатьма українськими захисниками. Система допомагає максимально автоматизувати роботу військових у процесі спостереження та ураження, завдяки чому її використовували у багатьох успішних операціях.

Фото: Міноборони

“В команді DELTA – прозорі процеси, які зрозумілі професіоналам з цивільного сектору. Робота в нашій команді допомагає не лише покращувати свої професійні навички, але й щоденно отримувати відгуки про продукт напряму від наших захисників. Ми віримо в те, що DELTA – це система нашої перемоги”, – подякувала за інтерес професійній спільноті Єлизавета Бойко, одна з розробників DELTA.

Нагорода від спільноти розробників з цивільного сектору підкреслює новаторський підхід, прозорість та відкритість нового покоління військових IT-спеціалістів Центру інновацій, які працюють над професійною розробкою бойових систем. Міноборони та представники Центру закликали спеціалістів галузі долучатися до військових розробок.

“Кожна окрема ініціатива та розробка на користь армії є важливою. Система DELTA сприяє максимальній взаємодії серед військових та допомагає примножувати знищення ворога. Наш основний фокус – це розумна війна і ефективність, бо це створює нашу перевагу над більшим за нас ворогом”, – прокоментував перемогу в номінації Артем Мартиненко, архітектор DELTA.

Довідково. DELTA – це унікальна екосистема військових продуктів, що розробляється військовими для військових, та побудована за стандартами НАТО. Вона дозволяє бачити поле бою в режимі реального часу та відображає повітряну, наземну, морську ситуацію на цифровій мапі. Система дозволяє обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, а за потреби – і з союзниками.

25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.

Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.

Член Палати представників, республіканець Дон Бейкон відкинув ідею мирних переговорів із Росією після чергової масованої атаки на українські міста.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог прокоментував комбіновану атаку Росії по Україні у ніч на 25 травня, закликавши до якнайшвидшого припинення вогню.