«Військове командування не робило запиту на цифри», – Залужний про мобілізацію 450-500 тис.

Джерело: Валерій Залужний в ефірі телемарафону

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував плани щодо додаткової мобілізації 450 – 500 тисяч осіб.

“Військове командування жодного запиту не робило на якісь там цифри. Військове командування продовжує виконувати функцію з захисту своєї держави і відповідно формує свої запити: запити на боєприпаси, на зброю і, відповідно, на людський ресурс”, – зазначив Залужний.

Він додав, що це робиться на постійній основі, та не через Кабмін чи ВР. 

“І якимось окремим форматом, окремим заходом на безпосередньо Кабінет Міністрів чи Верховну Раду ми такого не здійснюємо. Ми здійснюємо свої повноваження відповідно до того функціоналу, яким ми наділені”, – сказав генерал.

Головнокомандувач ЗСУ пояснив план мобілізувати 450 – 500 тисяч осіб.

“Ми цю цифру (450-500 тис. мобілізованих) сформували на наступний рік. Вона, звісно, враховує покриття поточного некомплекту, який виник, формування нових військових частин та прогнозування наших втрат, які ми можемо понести протягом наступного року. Відповідно, озвучувати цю цифру, і яка цифра стосується того чи іншого розділу цих показників, я не можу, це є військовою таємницею”, – сказав він.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.