Військових КНДР використовують як «приманки» для українських безпілотників

Джерело: The Wall Street Journal, Сили спеціальних операцій

Записки зі щоденника північнокорейського військового вказують на те, що солдатів КНДР використовують як живі приманки для українських безпілотників.

Видання The Wall Street Journal проаналізувало кадри боїв з північнокорейськими військовими та щоденник одного з мертвих бійців КНДР. Виданню вдалось підтвердити автентичність записів.

Кадри солдат з Північної Кореї у бою показують їх наляканими і розгубленими. Нарізки відео, які неодноразово публікували українські військові, підтвердила Storyful, яка належить News Corp, материнській компанії The Wall Street Journal.

На відео видно, як групи північнокорейських військ тупцюють на місці або намагаються втекти від українських безпілотників, які їх переслідують. Вони часто не мають жодного прикриття, коли біжать полями між окопами.

Згодом українські бійці Сил спеціальних операцій стали публікувати записи щоденника, які належать мертвому північнокорейському солдату. Записи включають схему, яка показує використання солдатів як живих приманок для дронів.

Як ліквідувати дрон.

Під час виявлення дрона потрібно створити трійку (3 людини), водночас той, хто приманює дрон, тримає дистанцію 7 метрів, а ті, хто стріляють, – 10-12 метрів.

Якщо той, хто приманює — стоятиме, дрон теж зупинить свій рух. У цей момент той, хто стріляє — ліквідує (дрон).

Як уникнути зони обстрілу артилерії

У разі потрапляння в зону обстрілу, призначивши пункт наступного збору (групи), потрібно розходитися на малі групи й виходити з зони обстрілу.

Інший спосіб: оскільки артилерія не стріляє в одну й ту саму точку, можна сховатися в точці (попереднього) влучання, а потім виходити із зони обстрілу.”

Джерело: ССО ЗС України

Корейськомовний почерк у щоденнику “виразно північнокорейський”, навіть написання слів у Росії відрізняється від південнокорейського, сказав Рю, колишній північнокорейський солдат.

Фрази також виглядають автентичними. Наприклад, в описі удару безпілотника в щоденнику використовується слово “со-мьоль”, що перекладається як “знищити”. У Південній Кореї “со-мьол” означає вимирання виду тварин.

В німецькому місті Рівза розпочались протести через з’їзд правоекстремістської партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD).

В Чернігові правоохоронці затримали Олександра Ломака, який раніше був виконувачем обов’язків міського голови, але пішов з посади “через тиск влади”.

Центр протидії дезінформації при РНБО попередив про маніпуляції щодо угоди про співпрацю у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною і Данією.

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, скільки в Україні протримається холодна погода.

За даними Bloomberg, “прощальні” санкції Джо Байдена проти Росії можуть виявитись найпотужнішими, аніж усі попередні кроки Заходу.