Військових КНДР використовують як «приманки» для українських безпілотників

Джерело: The Wall Street Journal, Сили спеціальних операцій

Записки зі щоденника північнокорейського військового вказують на те, що солдатів КНДР використовують як живі приманки для українських безпілотників.

Видання The Wall Street Journal проаналізувало кадри боїв з північнокорейськими військовими та щоденник одного з мертвих бійців КНДР. Виданню вдалось підтвердити автентичність записів.

Кадри солдат з Північної Кореї у бою показують їх наляканими і розгубленими. Нарізки відео, які неодноразово публікували українські військові, підтвердила Storyful, яка належить News Corp, материнській компанії The Wall Street Journal.

На відео видно, як групи північнокорейських військ тупцюють на місці або намагаються втекти від українських безпілотників, які їх переслідують. Вони часто не мають жодного прикриття, коли біжать полями між окопами.

Згодом українські бійці Сил спеціальних операцій стали публікувати записи щоденника, які належать мертвому північнокорейському солдату. Записи включають схему, яка показує використання солдатів як живих приманок для дронів.

Як ліквідувати дрон.

Під час виявлення дрона потрібно створити трійку (3 людини), водночас той, хто приманює дрон, тримає дистанцію 7 метрів, а ті, хто стріляють, – 10-12 метрів.

Якщо той, хто приманює — стоятиме, дрон теж зупинить свій рух. У цей момент той, хто стріляє — ліквідує (дрон).

Як уникнути зони обстрілу артилерії

У разі потрапляння в зону обстрілу, призначивши пункт наступного збору (групи), потрібно розходитися на малі групи й виходити з зони обстрілу.

Інший спосіб: оскільки артилерія не стріляє в одну й ту саму точку, можна сховатися в точці (попереднього) влучання, а потім виходити із зони обстрілу.”

Джерело: ССО ЗС України

Корейськомовний почерк у щоденнику “виразно північнокорейський”, навіть написання слів у Росії відрізняється від південнокорейського, сказав Рю, колишній північнокорейський солдат.

Фрази також виглядають автентичними. Наприклад, в описі удару безпілотника в щоденнику використовується слово “со-мьоль”, що перекладається як “знищити”. У Південній Кореї “со-мьол” означає вимирання виду тварин.

Дослідники заявили, що в національному парку Джим Корбетт, одному з найвідоміших природних заповідників Індії, технології, призначені для моніторингу дикої природи, використовуються для шпигунства за жінками.

Правоохоронці викрили схему привласнення 107 млн грн коштів на колишньому державному підприємстві концерну “Укроборонпром” протягом 2016-2019 років.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що не депортуватиме з країни принца Гаррі.

11 лютого речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заперечив звинувачення американського ведучого Такера Карлсона щодо нібито “продажу американського озброєння на чорному ринку”.

Серферу Алессандро “Ало” Слєбіру, мешканцю Санта-Крус (штат Каліфорнія, США), вдалося піймати рекордну 32-метрову хвилю в місці для серфінгу Mavericks біля затоки Half Moon Bay.