Військовий пакт Росії з КНДР свідчить про зближення авторитарних країн — генсек НАТО
Джерело: Reuters
Новий оборонний договір між Росією та Північною Кореєю вказує про зміцнення зв’язків між авторитарними державами. Президент Росії Володимир Путін підписав угоду з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином про взаємну оборону.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Північна Корея надала Росії величезну кількість боєприпасів. З іншого боку Китай та Іран надають військову підтримку Москві у війні проти України.
“Ми маємо усвідомлювати, що авторитарні сили дедалі більше об’єднуються. Вони підтримують одна одну так, як ми раніше не бачили”, – сказав він. “Коли вони все більше й більше зближуються – авторитарні режими, такі як Північна Корея та Китай, Іран, Росія – тоді ще важливіше, щоб ми були зближені як країни, які вірять у свободу та демократію”.
Збільшення союзів між Росією та іншими азійськими країнами означає, що Альянс має посилювати співпрацю з союзниками в Азійсько-тихоокеанському регіоні. У зв’язку з цим лідерів Австралії, Японії, Нової Зеландії та Південної Кореї запросили на наступний місяць на саміт НАТО у США.
Столтенберг сподівається, що Канада досягне мети НАТО стосовно витрат 2% ВВП на оборону. Уряд країни вже вкладає значні кошти в соціальні програми, але витрачає лише 1,37% ВВП на оборону і планує досягти 1,76% до 2030 року.
Інші члени Альянсу стурбовані витратами на охорону здоров’я та освіту. Генсек додав, що “якщо ми не зможемо зберегти мир, тоді те, що ми робимо щодо охорони здоров’я, зміни клімату та освіти не вдасться”.
- У НАТО висловили стурбованість підтримкою, яку Росія може потенційно надати ракетній і ядерній програмам Північної Кореї. Генсек альянсу Єнс Столтенберг озвучив занепокоєння на тлі першого за 24 роки візиту глави Росії Володимира Путіна до ядерної країни.
- Володимир Путін та Кім Чен Ин підписали договір між РФ та КНДР, який, зокрема, передбачає, що, у випадку агресії проти однієї з країн, інша може стати на її захист.
- Під час переговорів з Путіним лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв “повну підтримку та солідарність з російським урядом, армією та народом” у війні Росії проти України.
- Білий дім прокоментував майбутню зустріч Володимира Путіна та Кім Чен Ина, зазначивши, що США занепокоєні зміцненням зв’язків між РФ та КНДР.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.