Військовий про рівень підготовки солдатів КНДР: «Порівняно з ними вагнерівці — просто діти»

Джерело: Юрій Бондар/Facebook

Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.

За словами військового, підрозділи КНДР, що зокрема діють на Курському напрямку, демонструють надзвичайну фізичну витривалість, високу моральну стійкість та відмінні бойові навички. Вони не лише ефективно володіють стрілецькою зброєю, але й розробляють нестандартні тактики, які створюють суттєві виклики для українських захисників.

Здійснюючи наступальні дії малими групами, абсолютно нехтує своїми пораненими та вбитими, простою мовою переступає через тих, хто “покинув чат” і продовжує виконувати завдання, – додав Бондар.

У полон противник не здається. Ліквідовують себе, зауважив сержант, по одній і тій же схемі, “граната біля голови і вперед”. Тоді тих хто залишився на полі бою, обливають легкозаймистою рідиною (можливо бензином) і просто спалюють, особливо приділяється увага обличчю.

Рівень володіння стрілецьким озброєнням надзвичайно високий, десять років строкової служби дають результати. Кількість дронів сил оборони, яку вдалось збити противнику з простого стрілецького озброєння дивує не на жарт. Психологічна стійкість, уявіть собі, що вони на живця беруть наші ударні дрони. Тобто один бігає і привертає увагу, а інший з засідки знімає прицільним вогнем дрон, уявіть рівень стресостійкості.

Окремо Бондар відзначив спецпризначенців КНДР, які, за його словами, є “окремою кастою людей”. Їхня підготовка значно перевершує стандартний рівень, що робить їх особливо небезпечними на полі бою.

Бондар закликав не недооцінювати ворога, оскільки це може призвести до фатальних наслідків. Він також наголосив на необхідності перегляду підходів до підготовки кадрового резерву та підвищення стійкості українських підрозділів.

І як сказав один авторитетний командир, порівняно з солдатами КНДР, Вагнера зразка 2022 року то просто діти. І я йому вірю, – резюмував він.

Зауважимо, бійці тактичної групи 84 Сил спеціальних операцій ЗСУ та воїни-десантники взяли в полон на Курщині військових з Північної Кореї. Це двоє солдатів, які хоч і були поранені, але вижили. Їх доправили в Київ, з ними спілкуються слідчі СБУ.

Під час допиту військовий КНДР, у якого було знайдено квиток, заявив співробітникам СБУ, що цей документ йому видали в Росії восени 2024 року. Тоді, за його словами, частина бойових підрозділів Північної Кореї протягом одного тижня проходила злагодження із угрупованнями російських військових.

Сам він заявив, що народився у 2005 році, обіймав посаду стрільця і проходив військову службу у Північній Кореї із 2021 року. Примітно, що полонений, так само як і російські військові на початку повномасштабного вторгнення, наголошує, що їхав нібито на навчання, а не на війну проти України.

Інший військовополонений підтвердив свідчення свого “напарника”. Частину відповідей на запитання він давав письмово, оскільки у нього травмована щелепа.

За попередніми даними, він 1999 року народження, а у війську КНДР служить з 2016 року на посаді снайпера-розвідника.

Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.

У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону. 

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.