Віллу російського мільярдера Усманова в Альпах виставили на продаж
Джерело: Münchner Merkur
Триповерхова вілла на березі альпійського озера Тегернзе, яку тривалий час орендував російський мільярдер Алішер Усманов, виставлена на продаж.
Будинок, що належить офшорній компанії Tegernsee (IOM) Limited, зареєстрованій на острові Мен, продається через борги фірми. Компанія придбала нерухомість у 2011 році за 7,2 млн євро, але наразі визнана неплатоспроможною. Районний суд Вольфратсгаузена ухвалив рішення про примусову реалізацію вілли на аукціоні в інтересах кредиторів.
За словами арбітражного керуючого Ульріха Крамера, попередня оцінка об’єкта становить 25 млн євро – це рекордна ціна за всю майже 30-річну історію німецького порталу нерухомості Immowelt. Вілла розташована в селищі Роттах-Егерн за адресою Фішерштрассе, 12. Її загальна площа сягає 4700 кв. м, з яких 735 кв. м – житловий простір. Будинок має чотири спальні, кілька ванних кімнат, баню площею 750 кв. м і 20-метровий басейн. Усманов орендував нерухомість за 77 тисяч євро на тиждень.
Як зазначає Münchner Merkur, офшорна компанія, що володіє віллою, є підставною структурою. Вона вклала мільйони євро в ремонт будівлі. Продаж має відбутися конфіденційно серед вузького кола покупців із застосуванням “секретної маркетингової кампанії”. Крім того, є потенційні покупці на половину двоквартирного будинку навпроти вілли, де проживали співробітники Усманова.
Російський мільярдер використовував особняк під час лікування у мюнхенського офтальмолога. Згодом Усманов придбав через офшорні компанії ще два об’єкти в тому ж районі, включно з будинком для персоналу.
Наразі прокуратура Мюнхена розслідує можливе ухилення Усманова від сплати податків. Слідство вважає, що він мав би сплачувати збори за проживання в Роттах-Егерні щонайменше з 2014 року, оскільки проводив там значну частину часу восени та взимку.
У жовтні 2023 року Німеччина закрила кримінальну справу проти Усманова, який підозрювався у відмиванні грошей. Мільярдер виплатив 4 млн євро, з яких 2,5 млн спрямували в державний бюджет ФРН, а ще 1,5 млн – благодійним організаціям. Водночас німецька влада продовжує розслідування щодо можливого порушення Усмановим санкцій ЄС. Його підозрюють у фінансуванні охорони своєї нерухомості в Німеччині, що заборонено санкційними обмеженнями. Олігарх перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії, США та Канади й безрезультатно намагався оскаржити їх у суді.
- Вищий суд Євросоюзу відхилив апеляцію російсько-узбецького олігарха Алішера Усманова щодо виключення зі санкційного списку ЄС.
- Раніше у Мін’юсті акцентували, що через Групу USM здійснюється значне сприяння РФ у веденні війни, яке відбувається шляхом сплати податків та зборів до державного бюджету РФ, також у матеріально-технічному забезпеченні, шляхом постачання телекомунікаційних послуг правоохоронним органам та військовим підрозділам збройних сил РФ.
- Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення першої інстанції, а апеляційні скарги фірм російського бізнесмена Алішера Усманова без задоволення.
3 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про пропозицію Вашингтона продовжити військову допомогу Україні в обмін на рідкоземельні метали.
Країни ОПЕК+ не прислухалися до заклику президента США Дональда Трампа знизити ціни на нафту, залишивши в силі домовленість про обмеження на видобуток до кінця нинішнього кварталу.
Служба безпеки запобігла теракту у центрі Рівного. Правоохоронці затримали двох агентів російської спецслужби, котрі готували вибух поблизу районного управління поліції.
За даними Генерального штабу ЗСУ, в січні армія РФ зазнала значних безповоротних і санітарних втрат особового складу – 48 240 військових. Умовно, це чисельність понад трьох мотострілецьких дивізій росармії. За весь період широкомасштабного вторгнення РФ більше було лише в грудні 2024 року – 48 670 військових.
3 лютого Папа Римський Франциск засудив загибель дітей під час “глобальних конфліктів”, заявивши, що “ніщо не варте життя дитини”.