Вірменія відмовилась від російської зброї після повномасштабного вторгнення РФ в Україну
Джерело: The Moscow Times з посиланням на Ведомости
Після початку повномасштабної російсько-української війни Вірменія відмовилась від озброєння з РФ, натомість закуповуючи його у Франції та Індії.
Зокрема у 2022-2023 роках Вірменія підписала оборонні контракти з Індією на понад 1,5 млрд доларів, а з Францією у 2023-2024 роках – на 250 млн доларів.
Натомість останній оборонний контракт між Вірменією та Росією на 400 млн доларів був підписаний ще у 2021 році і він досі не виконаний до кінця, свідчать дані з доповіді Російської ради з міжнародних справ.
Вірменія придбала в Індії 214-міліметрові РСЗВ Pinaka, 155-міліметрові артилерійські установки ATAGS, протидронні системи ZADS, ППО Akash-1S, а також протиракетні комплекси “Конкурс”, які виготовляють за російською ліцензією.
У Франції Вірменія закупила три радари GroundMaster 200, переносні ЗРК Mistral 3 та САУ Caesar.
- Вірменія не фінансуватиме роботу Організації Договору про колективну безпеку на чолі з РФ, участь у якій уряд заморозив у серпні 2024 року після чергової вірмено-азербайджанської війни.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.