Віткофф передав Трампу, що для миру потрібно дозволити РФ анексувати чотири області України

Джерело: Reuters

Менше ніж через 48 годин після зустрічі з переговорником, відправленим Путіним до Вашингтона, Стів Віткофф, спеціальний посланник США, зустрівся з Трампом у Білому домі й передав важливе послання.

За словами Віткоффа, найшвидший спосіб досягти припинення вогню в Україні – це підтримати стратегію, яка надасть Росії право на чотири східні області України, які вона намагалася анексувати у 2022 році.

Зазначається, що цю позицію Віткофф озвучував раніше, зокрема в інтерв’ю для подкасту з консервативним журналістом Такером Карлсоном минулого місяця. Однак Київ неодноразово відкидав її, а деякі американські та європейські посадовці вважали її максималістською вимогою Росії.

На зустрічі з Трампом генерал Кіт Келлог, посланець президента в Україні, виступив проти Віткоффа, зазначивши, що Україна ніколи не погодиться на таку умову.

Зустріч завершилася без ухвалення рішення Трампом щодо зміни стратегії США. В п’ятницю Віткофф вирушив до Росії для зустрічі з Путіним.

Чиновники адміністрації Трампа все більше розходяться в поглядах на те, як “вийти з глухого кута” у відносинах між Україною та Росією. Віткофф і Келлог, який підтримує пряму допомогу Україні, мають різні погляди на найкращий курс, за словами американських чиновників і західних дипломатів.

Офіс Віткоффа, Рада нацбезпеки Білого дому, Держдеп США, МЗС України та посольство Росії у Вашингтоні не надали коментарів на запити Reuters.

Повідомляється, що порушуючи звичайні процедури безпеки, Віткофф запросив російського посла Кирила Дмитрієва, який перебуває під санкціями США, до своєї резиденції на вечерю перед зустріччю в Білому домі. Це викликало занепокоєння в Білому домі та Держдепартаменті. Американські чиновники зазвичай уникають приймати російських офіційних осіб через розвинені розвідувальні можливості Росії.

Вечеря була перенесена і відбулася в Білому домі.

Віткофф, давній друг Трампа, отримав певну підтримку від скептиків щодо України в Республіканській партії, але його пропозиції викликали обурення серед інших республіканців, які вважають, що адміністрація надто сильно схилилася до Москви. Деякі республіканці були настільки стурбовані його проросійською позицією в інтерв’ю Карлсона, що зателефонували раднику з нацбезпеки Майку Волцу і держсекретареві Марко Рубіо, щоб поскаржитися.

Після вступу на посаду Трамп змінив зовнішню політику США, змусивши Україну погодитися на припинення вогню та пом’якшивши багато заходів проти Росії, введених адміністрацією Байдена після її вторгнення у 2022 році.

Деякі американські та європейські чиновники стурбовані тим, що, поки Віткофф реалізує стратегію Трампа, росіяни використовують його недосвідченість за столом переговорів.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.