Візит Вучича до Путіна поставить під загрозу вступ Сербії до ЄС – FT

Джерело: FT

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

За повідомленнями російських ЗМІ, Вучич не лише планує приїхати до Москви, а й надати для параду сербську військову техніку. В ЄС наголосили, що участь у заході з російською військовою технікою та солдатами РФ, суперечить критеріям членства.

Ми повинні донести, що деякі рішення мають свою ціну, — заявив секретар МЗС Естонії Джонатан Всевіов. — Наслідком буде те, що вони не приєднаються до Євросоюзу.

Сербія роками намагається балансувати між Брюсселем і Москвою. Країна досі не приєдналася до санкцій проти Росії, що викликає дедалі більше роздратування у столицях ЄС. Тим часом РФ володіє єдиним нафтопереробним заводом у Сербії й відмовляється його продавати. Якщо до кінця місяця проти компанії запровадять санкції, країна ризикує постати перед енергетичною та економічною кризою.

Росіяни докладають зусиль, щоб залучити якнайбільше учасників до параду. Для нас це буде справжній лакмусовий папірець, — додав Всевіов. — По суті, ми побачимо, на чиєму вони боці.

Утім, Брюссель має ще одну проблему: участь у заході підтвердив і прем’єр Словаччини Роберт Фіцо, який у грудні вже зустрічався з Путіним.

Ми чітко заявили, що не хочемо, аби будь-яка країна брала участь у параді, — наголосила головна дипломатка ЄС Кая Каллас.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.

Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.