Влада Франції розкрила діяльність мережі з військовою пропагандою РФ

Джерело: звіт агентства VIGINUM

Французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.

VIGINUM розкрила діяльність мережі Portal Kombat, що складається з цифрових “інформаційних порталів”, які транслюють проросійський контент, “позитивно” висвітлюють російське вторгнення в Україну та очорнюють українську владу, щоб вплинути на громадську думку, зокрема у Франції.

До складу мережі входить 193 сайтів, що транслюють проросійський контент, орієнтований на західну авдиторію, особливо у країнах, котрі підтримують Україну. Деякі з цих сайтів використовують у доменних іменах слово “pravda” з різними розширеннями залежно від мови.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Щоб спробувати охопити якомога більше читачів, ця мережа вдається до використання кількох методів, таких як ретельний відбір джерел проросійської пропаганди відповідно до цільової авдиторії, масова автоматизація розповсюдження контенту або навіть оптимізація SEO в пошукових системах.

У період з 23 червня по 19 вересня 2023 року на цих сайтах опублікували понад 150 тис. матеріалів та постів, переважно репостів контенту російських та проросійських ЗМІ.

Метою мережі було виправдання повномасштабного вторгнення росіян. Повномасштабну війну на цих ресурсах називають виключно так званою “спецоперацією”. Зміст публікацій вирізняли “сильна ідеологічна упередженість” і “явно неправдива історія”, заснована на кремлівських наративах.

Також експерти акцентували, що мережа Portal Kombat може завдати шкоди фундаментальним інтересам Франції. У звіті попереджають й про можливу стратегію заміщення західних мереж сумнівним контентом, що може спричинити труднощі в оцінці та перевірці інформації журналістами.

Читайте також: Російські пропагандисти створюють «дзеркальні» сайти для уникнення санкцій ЄС – Bloomberg

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.