Влада Грузії, ймовірно, готується відновити дипломатичні відносини з Росією – ЗМІ

Джерело: mtavari

Опозиційні грузинські ЗМІ, посилаючись на свої джерела, повідомили, що влада Грузії готується відновити дипвідносини з Росією та поновити роботу посольства Грузії в Москві.

Зазначається, що уряд країни активно працює з Москвою щодо відкриття посольства. Джерело повідомляє, що вже триває відбір співробітників.

Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією 3 вересня 2008 року, після російсько-грузинської війни. Усі консульські та інші дипломатичні послуги надаються у швейцарських посольствах.

Своєю чергою, у партії “Грузинській мрії” заперечили інформацію. Раніше про жодне відновлення дипвідносин із РФ не мовилося, допоки не відбудеться повна деокупація грузинських територій.

26 травня прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе привітав співгромадян із Днем незалежності країни, зазначивши, що грузинська мрія — це “жити у сильній Грузії разом з абхазькими та осетинськими братами й сестрами”. Також він нагадав про прагнення країни стати членом ЄС.

Довідка. 2006 року Абхазія й Південна Осетія визнали “незалежність” одне одного. Їхню незалежність “визнали” маріонеткові утворення Придністровська молдавська республіка і Нагірно-Карабахська республіка.

Ситуація з міжнародним визнанням змінилася після війни в Південній Осетії в серпні 2008 року.

Після війни незалежність обох республік була визнана Росією. У відповідь парламент Грузії прийняв постанову “Про окупацію Російською Федерацією територій Грузії”.

У 2023 році заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ може анексувати окуповані раніше регіони Грузії, зокрема Південну Осетію та Абхазію. За словами Медведєва, ідея анексії все ще популярна в Абхазії та Південній Осетії, і вона “цілком може бути реалізована, якщо для цього будуть вагомі підстави”.

  • Володимир Путін хоче втягнути росіян у цивілізаційний конфлікт із Заходом, набагато масштабніший, ніж війна в Україні. Чи підуть росіяни за ним?
  • Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
  • 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
  • 21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.
  • У зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.

1 липня збірна Португалії з футболу вийшла у чвертьфінал Євро-2024, обігравши команду Словенії у серії пенальті.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

У 2023 році народний депутат Микола Тищенко повідомляв про перевірки різних установ в межах роботи ТСК із вирубки лісів навіть після припинення її діяльності.