Влада Нідерландів запровадить «найсуворіші правила» надання притулку в Європі

Джерело: пресслужба уряду Нідерландів

Міністерка з питань міграції та надання притулку Нідерландів Марьолейн Фабер заявила, що уряд у Гаазі хоче оголосити надзвичайний стан, щоб призупинити дію деяких частин закону про надання притулку.

Вже цього тижня влада Нідерландів планує радикально змінити свою міграційну політику і відгородитися від припливу біженців, наслідуючи приклад Угорщини.

Ми вживаємо заходів, щоб зробити Нідерланди якомога непривабливішими для прохачів притулку, – наголосила Фабер.

Зокрема, у Нідерландах обмежать возз’єднання сімей. Біженцям дозволять привозити близьких родичів лише в тому випадку, якщо вони зможуть довести, що вони мають кошти на оренду житла та стабільний дохід. Крім того, уряд Нідерландів планує депортувати велику кількість прохачів притулку, котрі вчинили кримінальні злочини. Разом з тим влада країни готується встановити жорсткий контроль на кордонах.

Нелегальні мігранти, включаючи мігрантів, які не можуть підтвердити свою особистість, негайно вирушатимуть назад, – додала Фабер.

До того ж Нідерланди не хочуть брати участь у нещодавно узгодженому ЄС механізмі розподілу близько 30 000 мігрантів. Як і Угорщина, країна має намір відкупитися від прийому біженців, котрі зараз перебувають в Італії та Греції. Згідно з правилами ЄС, за кожного біженця, якого Нідерланди мали б прийняти, до спеціального фонду ЄС буде перераховано 20 тисяч євро.

Офіційна причина відмови Нідерландів полягає в тому, що в країні просто немає місця для розміщення біженців.

Раніше ми повідомляли, що у 2024 році кількість мігрантів, котрі бажають отримати притулок у Швеції, є найнижчою за тривалий час. Про це свідчать дані Національного інституту статистики, заявила міністерка у справах міграції Марія Мальмер Стенергард. З січня до травня 2024 року з країни виїхало на 5700 осіб більше, ніж до неї в’їхало. Очікується, що тенденція збережеться.

Також нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів на тлі погіршення безпекової ситуації.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.