Владна партія Грузії анонсувала створення бази даних осіб, причетних до насильства

Джерело: News Georgia та Эхо Кавказа

Владна партія Грузії “Грузинська мрія” планує створити базу даних, де буде зібрано інформацію про осіб, причетних до насильства, погроз і шантажу, а також про тих, хто публічно схвалює такі дії.

Як заявив спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі, база буде доступна на спеціальному вебсайті та буде відкритою та прозорою для всіх громадян. Він зазначив, що проти осіб, внесених до цього переліку, будуть застосовані всі необхідні заходи у межах Конституції та закону для запобігання порушенням, насильству і погрозам.

Спікер також наголосив на моральній оцінці кампанії, яку проводить опозиційний “Національний рух”. За його словами, ця кампанія сповнена ненависті, погроз, шантажу та тиску не тільки на окремих осіб, але й на членів їх родин.

Базу даних планується відкрити одночасно зі списком “організацій, які проводять інтереси іноземної сили” після ухвалення та вступу в дію закону про “іноагентів”.

Читайте також: В Євросоюзі понад 30 депутатів закликали забрати у Грузії статус кандидата на вступ в ЄС

Тим часом противники закону про “іноагентів” повідомляють, що їм продовжують телефонувати з невідомих номерів, використовуючи нецензурну лексику та вимагаючи пояснити, чому законопроєкт є поганим.

ДОВІДКА: у Тбілісі тривають протести проти закону про “іноагентів”, який парламент Грузії вже ухвалив у другому читанні.

На мітинги приходять десятки тисяч громадян Грузії. Водночас силовики розганяють протести, застосовуючи силу проти демонстрантів. Зокрема у людей стріляють гумовими кулями (в МВС Грузії це заперечують), а також застосовують водомети та сльозогінний газ.

Глава Великої Британії Грант Шаппс закликав Німеччину надати Україні ракети Taurus та дозволити завдавати ударів по тимчасово окупованому Криму.

Станом на 19 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

19 травня міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс повідомив про надання Україні додаткового пакета військової допомоги, котрий зокрема містить 80 ракет для ППО, мільйон набоїв та 20 амфібійних бронетранспортерів BvS 10 Viking.

Станом на вечір 19 травня динаміка бойових зіткнень на фронті зберігається. З початку доби відбулося 105 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Вдень 19 травня гелікоптер, що перевозив президента Ірану Ібрагіма Раїсі, ймовірно, потрапив в аварію в районі азербайджанського міста Джульфа. Досі відсутня будь-яка інформація щодо глави країни, пошуковим роботам стали на заваді погодні умови. Поки очікуються коментарі офіційних осіб, пропонуємо згадати чим відомий глава Ірану та як він прийшов до влади.