ВМФ Росії не вивів жодного пошкодженого корабля на морський парад
Джерело: BBC
Жоден з російських кораблів, які, за заявами українських військових, були пошкоджені або знищені протягом року, не взяв участі в морському параді на честь дня ВМФ Росії 28 липня.
Зокрема під час трансляції морського параду показали лише два кораблі Чорноморського флоту РФ: корвет “Меркурій”, який з 2024 року виконує завдання на російській військовій базі в сирійському Тартусі, та фрегат “Адмірал Григорович”.
Чорноморський флот РФ згадувався двічі під час доповідей командувачів флотів головнокомандувачу ВМФ. Проте жоден з кораблів, які, за заявами української сторони, були пошкоджені або знищені в Чорному морі протягом минулого року, не був продемонстрований. З 2022 року українські військові атакували понад 20 російських кораблів та суден.
У довоєнному 2021 році на параді в Санкт-Петербурзі РФ брали участь три іноземні кораблі — з Індії, Ірану та Пакистану. Тоді загальна кількість продемонстрованих кораблів і підводних човнів перевищувала 50, цього ж року їх, за офіційними даними, лише 25.
Додамо, раніше речник ВМС України Дмитро Плетенчук поінформував, що РФ вивела з тимчасово окупованого Криму усі сторожеві кораблі Чорноморського флоту. Зокрема 15 липня територію ТОТ Криму покинув останній із них.
Читайте також: NYT: Україна досягла «досить дивовижних» успіхів в Криму
Зауважимо, 14 березня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО. Також Столтенберг назвав “великою перемогою” нещодавні досягнення України в Чорному морі після того, як Сили оборони уразили військовий російський корабель “Цезар Куніков”.
Нещодавно міністр оборони Великої Британії прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.
Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.
Речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що Сили оборони перехопили ініціативу у Чорному морі.
- Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель “Сергей Котов”.
- За уточненими даними української розвідки під час знищення корабля РФ “Сергей Котов” поранень зазнали щонайменше 27 членів екіпажу, ще 7 ‒ загинули.
- На борту російського корабля “Сергей Котов”, який уночі 5 березня потопили українські захисники, мав бути гелікоптер.
- В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ показали карту з орієнтовними місцями затоплень та пошкоджень російських кораблів.
- Уночі 26 грудня тактична авіація ПС ЗСУ атакувала російський десантний корабель “Новочеркаськ” у ТО Криму.
- В ніч з 31 січня на 1 лютого воїни спецпідрозділу “Group 13” ГУР знищили ракетний катер “Івановець” Чорноморського флоту РФ.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.