Внаслідок нічної атаки РФ на порти Дунаю знищено 13 тисяч тонн зерна
Джерело: очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков у Facebook
Внаслідок чергової атаки росіян на порти Дунаю, що відбулася в ніч на 23 серпня, знищено 13 тисяч тонн зерна.
Відтак, пошкоджень зазнали одразу кілька приватних зернових терміналів та складів, вантажна інфраструктура. Агропродукція призначалася для Єгипту та Румунії.
“Росія системно б’є по зернових ємностях і складах для зупинки агроекспорту”, – пояснив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
За його словами, лише за цю ніч на 15% знижено експортну потужність порту Ізмаїл, до цього був порт Рені й 35 тисяч тонн знищеного там зерна.
Сьогодні це вже восьма за рахунком атака на портову інфраструктуру після виходу Росії з “зернової ініціативи”. Загалом за місяць атак на порти знищено 270 тисяч тонн зерна.
“Світ має зрозуміти, атаки на зернову інфраструктуру – це атаки на країни Африки та Азії, яким вже не вистачає їжі. Це атаки на продовольчі світові ринки, які вже відреагували підвищенням ціни на пшеницю через нестачу українського продовольства після зупинки “зернової ініціативи” та атак по портах Дунаю”, – зазначив очільник Мінінфраструктури.
Він також наголосив, що не допустити більших руйнувань – це задача не лише України, а й світу. На його думку, потужні системи захисту для українських портів – це те, що може зламати плани РФ.
- Вночі 23 серпня російські окупаційні війська атакували ударними безпілотниками Одеську область. Ціллю ворога стала цивільна інфраструктура регіону.
- У середу, 2 липня, Росія атакувала головний внутрішній порт України на ріці Дунай, що призвело до зростання світових цін на продовольство.
- Посольство України закликало жителів прикордонних територій Румунії не знімати роботу ППО біля портів на Дунаї та не поширювати такі відео у соцмережах, адже РФ використовує це на власну користь.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.
Станом на вечір 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 122 осіб.
9 січня глава Міноборони Рустем Умєров провів двосторонню зустріч із міністром оборони Італії Гвідо Крозетто. Сторони зокрема обговорили ракети для ППО, котрі Італія має змогу передати Києву.
Голова Запорізької ОВА Іван Федоров поінформував, що станом на 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 120 осіб.