Внаслідок нічної атаки РФ на порти Дунаю знищено 13 тисяч тонн зерна

Джерело: очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков у Facebook

Внаслідок чергової атаки росіян на порти Дунаю, що відбулася в ніч на 23 серпня, знищено 13 тисяч тонн зерна.

Відтак, пошкоджень зазнали одразу кілька приватних зернових терміналів та складів, вантажна інфраструктура. Агропродукція призначалася для Єгипту та Румунії.

“Росія системно б’є по зернових ємностях і складах для зупинки агроекспорту”, – пояснив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, лише за цю ніч на 15% знижено експортну потужність порту Ізмаїл, до цього був порт Рені й 35 тисяч тонн знищеного там зерна.

Зображення: Олександр Кубраков/Facebook

Сьогодні це вже восьма за рахунком атака на портову інфраструктуру після виходу Росії з “зернової ініціативи”. Загалом за місяць атак на порти знищено 270 тисяч тонн зерна.

“Світ має зрозуміти, атаки на зернову інфраструктуру – це атаки на країни Африки та Азії, яким вже не вистачає їжі. Це атаки на продовольчі світові ринки, які вже відреагували підвищенням ціни на пшеницю через нестачу українського продовольства після зупинки “зернової ініціативи” та атак по портах Дунаю”, – зазначив очільник Мінінфраструктури.

Він також наголосив, що не допустити більших руйнувань – це задача не лише України, а й світу. На його думку, потужні системи захисту для українських портів – це те, що може зламати плани РФ.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.