Внаслідок нічної атаки РФ на порти Дунаю знищено 13 тисяч тонн зерна

Джерело: очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков у Facebook

Внаслідок чергової атаки росіян на порти Дунаю, що відбулася в ніч на 23 серпня, знищено 13 тисяч тонн зерна.

Відтак, пошкоджень зазнали одразу кілька приватних зернових терміналів та складів, вантажна інфраструктура. Агропродукція призначалася для Єгипту та Румунії.

“Росія системно б’є по зернових ємностях і складах для зупинки агроекспорту”, – пояснив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, лише за цю ніч на 15% знижено експортну потужність порту Ізмаїл, до цього був порт Рені й 35 тисяч тонн знищеного там зерна.

Зображення: Олександр Кубраков/Facebook

Сьогодні це вже восьма за рахунком атака на портову інфраструктуру після виходу Росії з “зернової ініціативи”. Загалом за місяць атак на порти знищено 270 тисяч тонн зерна.

“Світ має зрозуміти, атаки на зернову інфраструктуру – це атаки на країни Африки та Азії, яким вже не вистачає їжі. Це атаки на продовольчі світові ринки, які вже відреагували підвищенням ціни на пшеницю через нестачу українського продовольства після зупинки “зернової ініціативи” та атак по портах Дунаю”, – зазначив очільник Мінінфраструктури.

Він також наголосив, що не допустити більших руйнувань – це задача не лише України, а й світу. На його думку, потужні системи захисту для українських портів – це те, що може зламати плани РФ.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.