Внаслідок російського вторгнення щонайменше 664 пам’ятки культурної спадщини зазнали пошкоджень — заступниця глави Мінкульту
Джерело: Ukraine Media Center Odesa.
З початку повномасштабного вторгнення і до 25 червня щонайменше 664 пам’ятки культурної спадщини зазнали пошкоджень внаслідок російських атак. Водночас збитки в культурній інфраструктурі – набагато більші.
“Фактично вона (цифра, – ред.), на жаль, набагато більша, тому що ці переліки значною мірою не включають в себе пошкоджені пам’ятки або об’єкти археологічної спадщини, які наразі недоступні дослідникам для обстеження”, – зауважила заступниця очільника Мінкульту Катерина Чуєва.
Ці об’єкти знаходяться, наприклад, в зоні артилерійських обстрілів, інтенсивних обстрілів і на лінії зіткнення. Серед цього числа 84 пошкоджених об’єкти були національного значення, 514 – місцевого та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – 66.
Повністю зруйновано щонайменше 24 пам’ятки, частково пошкоджено 523. Ступінь пошкодження 115 об’єктів на сьогодні потребує уточнення.
“Якщо говорити про культурну інфраструктуру, то цифра набагато більша – понад 1400 об’єктів”, – додала заступниця міністра.
- У ніч на 18 липня російські військові атакували Одесу. Вони випустили 21 дрон Shahed-136, який знищили на підльоті з моря.
- Уночі 18 липня силами ППО знищено 38 ворожих повітряних цілей, серед яких 6 ракет та 32 безпілотники.
- Вночі 18 липня російські окупаційні війська здійснили комбіновану ракетно-дронову атаку на Миколаївську та Одеську області. Більшість ворожих повітряних цілей знищено, однак є й “прильоти” та пошкодження унаслідок падіння уламків.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.