Внаслідок збройної агресії РФ Україна втратила близько 80% вітрогенерації

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що внаслідок російської військової агресії Україна втратила близько 80% вітрогенерації.

За його словами, більшість вітрових станцій розташовані на півдні країни, де є для цього відповідні кліматичні умови – передусім необхідна швидкість вітру. Однак, на жаль, сьогодні цю частину території тимчасово окуповано, і практично всю вітрову генерацію відповідно втрачено.

Водночас очільник Міненерго зазначив, що навіть в умовах повномасштабної війни цей напрямок відновлюваної енергетики продовжує розвиватися.

“Зокрема, цього року ми запустили вітрову станцію у Миколаївській області і додали в систему 114 МВт”, – зазначив міністр.

Також він наголосив, що найбільший потенціал розвитку вітрогенерації мають шельфи Чорного і Азовського морів, які на сьогодні, на жаль, не можуть освоюватись з огляду на умови воєнного часу.

“Але ми вже маємо величезну кількість зацікавлених компаній зі всього світу, які прийдуть саме у вітрову генерацію України після нашої перемоги. Ми підтримуємо постійні комунікації з нашими партнерами, які із задоволенням готові приходити в Україну, у вітрову генерацію, потенціал якої ми оцінюємо близько в 140 ГВт електроенергії”,  – пояснив Герман Галущенко.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.