Вночі оборонці вперше застосували гібридну систему ППО FrankenSAM

Джерело: брифінг Олександра Камишіна у Давосі

В ніч на 17 січня українські військові вперше застосували гібридну систему ППО проєкту FrankenSAM. Повідомляється, що система ППО збила ворожий Shahed на відстані дев’яти кілометрів.

Розробка FrankenSAM дозволяє застосовувати західні ракети з переобладнаних радянських пускових установок.

Так, 17 січня оборонці вперше застосували систему ППО проєкту FrankenSAM у бойових умовах.

Як повідомив голова Мінстратегпрому Олександр Камишін, ППО збила Shahed на відстані дев’яти кілометрів, це перше використання такої системи.

Водночас успішному застосуванню передувала низка випробувань. Камишін акцентував, що завдяки професійності українських та американських виробників, ЗРК довели до боєздатності.

Нині усі системи ППО FrankenSAM уже розгорнуто “на полі битві”.

Зауважимо, у жовтні стало відомо, що Україна разом із США створили гібридні системи протиповітряної оборони. Розробка поєднує західні ракети та переобладнані радянські пускові установки, що є на озброєнні української армії.

FrankenSAM складається з передових ракет класу “земля-повітря” західного зразка з модернізованими пусковими установками або радарами радянської епохи.

У першому варіанті поєднали радянські пускові установки “Бук” та американські ракети Sea Sparrow, а в другому створили імпровізовану наземну установку, що об’єднує радари радянської епохи і надзвукові авіаційні ракети Sidewinder. Третім варіантом є радянське обладнання та системи ППО Hawk. Усі три зразки пройшли випробування на військових базах у США.

Передбачалося, що перспективною розробкою FrankenSAM стане комбінація ракет та пускової установки Patriot, яка працюватиме зі старими радіолокаційними системами українського виробництва. За словами представника Пентагону, системи вже випробовували у жовтні на ракетному полігоні Уайт-Сандс у Нью-Мексико. Роботи завершилися успішно.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.

Сьогодні, 13 липня, українському кінорежисеру, сценаристу, письменнику та військовому Олегу Сенцову виповнилось 48 років.