Україна і США створили гібридні системи ППО — NYT

Джерело: The New York Times

Україна разом з США створили гібридні системи протиповітряної оборони. Розробка поєднує західні ракети та переобладнані радянські пускові установки, що є на озброєнні української армії.

За даними видання, цю програму називають FrankenSAM. Система складається з передових ракет класу “земля-повітря” західного зразка з модернізованими пусковими установками або радарами радянської епохи.

У першому варіанті поєднали радянські пускові установки “Бук” та американські ракети Sea Sparrow, а в другому створили імпровізовану наземну установку, що об’єднує радари радянської епохи і надзвукові авіаційні ракети Sidewinder. Третім варіантом є радянське обладнання та системи ППО Hawk.

Усі три зразки пройшли випробування на військових базах у США. Планується, що вони будуть доставлені до України восени.

Ймовірно, перспективною розробкою FrankenSAM стане комбінація ракет та пускової установки Patriot, яка працюватиме зі старими радіолокаційними системами українського виробництва. За словами представника Пентагону, системи вже випробовували у жовтні на ракетному полігоні Уайт-Сандс у Нью-Мексико. Роботи завершилися успішно.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.