Вночі ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії: станція на межі блекауту
Джерело: Енергоатом
Уночі 10 серпня ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ – станція на межі чергового блекауту.
Після втрати основного живлення ЗАЕС довелось перемкнути на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут).
Якщо це станеться, головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблока Запорізької АЕС у стані “гарячий зупин”, який російські окупанти використовують із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання).
За повної втрати зовнішнього живлення відключаться головні циркуляційні насоси станції – і енергоблок перейде в режим “природної циркуляції”. У такому випадку його потрібно негайно “розхолодити” за умов відсутності охолоджуючих насосів.
“Такий режим тяжкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока”, – наголосили в Енергоатомі.
- 3 серпня члени Міжнародного агентства з атомної енергії були змушені відтермінувати свою місію на Запорізьку АЕС в Україні через те, що на шляху до станції було виявлено дві протипіхотні міни.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.