Вогнева перевага не допомогла росіянам відбити наступ ЗСУ на Курщину – Forbes
Джерело: Forbes
Коли українські війська атакували Курську область РФ, місцеві російські підрозділи були добре озброєні, однак, абсолютно неготові з погляду розвідки та координації. Українці слушно дійшли висновку, що такий ворог їм не загрожуватиме. Ключем до серпневого успіху України була несподіванка, а не перевага в гарматах і пускових установках.
6 серпня потужні українські механізовані сили прорвали російську оборону вздовж українсько-російського кордону, а потім, швидко просуваючись в обхід російських укріплень, легко зайняли 1035 квадратних кілометрів території Курської області.
У виданні наголосили, що за день до того, як перші українські війська прорвали кордон, російський гарнізон у Курській області мав 18 реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”, 98 одиниць ствольної артилерії та 71 міномет.
Така кількість зброї, особливо коли українці були на відкритому повітрі, могла визначити успіх росіян. Однак артилерійські частини не були розгорнуті належно — в основному через поганий рівень розвідки та припущення, що українці ніколи не наважаться атакувати територію РФ.
Ракетні установки, гармати та міномети не змогли обстріляти найімовірніші маршрути, якими йшли українці, не кажучи вже про те, щоб змінити ціль ударів, щоб ефективно вразити стрімкі українські війська.
Коротко кажучи, росіяни мали вогневу міць, щоб захистити Курськ, але не мали розуму чи координації. Українці, до їх честі, відмахнулися від очевидної артилерійської переваги Росії в Курську, правильно припустивши, що спантеличені артилеристи є марними артилеристами, – пояснили у виданні.
Росіяни виявилися безпорадними через те, що українці ефективно глушили радіозв’язок, заповнювали повітряний простір над Курською областю безпілотниками та використовували на фронті якісні мобільні американські ракетні комплекси.
Уперше у цій війні, що характеризується переважно позиційними боями в окопах, у Курській області українці отримали перевагу в мобільності.
За майже два місяці з початку вторгнення українських військ обидві сторони перекинули підкріплення. Російська контратака трохи зупинила просування українців. Нині лінія фронту стабілізувалася, обидві сторони окопуються.
Наприкінці серпня Головнокомандувач Збройних сил України, генерал Олександр Сирський заявив, що ЗСУ контролюють 1294 квадратних км території Курської області та близько 100 населених пунктів регіону.
- Для перемоги над російською агресією Україні та її західним союзникам спершу необхідно визнати, що на даний момент вони програють. Протягом двох років Росія та Україна вели війну на виснаження, що неможливо в довгостроковій перспективі.
- Очільник російського МЗС Сергій Лавров заявив, що ООН “закриває очі на ексцеси”, допущені українськими військовими у Курській області.
- Збройні сили України здійснили прорив на черговій ділянці фронту в Курській області Росії. Підрозділи 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ провели успішну операцію, прорвавши російський кордон.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.