«Вони зробили все і навіть більше для нас, країни, народу. А у відповідь?! Тиша…» – дружина «Азовця» закликає не мовчати про полонених
Понад 700 бійців бригад “Азов” другий рік поспіль перебувають у російському полоні – в нелюдських умовах, в абсолютній владі ворога, який ігнорує будь-які закони війни та Женевські конвенції.
Юлія – дружина полоненого захисника Маріуполя з “Азова”. Одна з сотень дружин, які вже другий рік живуть у невідомості щодо долі її коханого та того, коли вона зможе його нарешті знову обійняти.
Свою сторінку в Instagram вона перетворила на суцільне нагадування про свого чоловіка та його побратимів. Один з недавніх дописів Юлія також присвятила полоненим бійцям “Азову”.
“Напевно їм на нас чхати, якщо ми другий рік в полоні” – і ні, це не “русские наративы”, це думки українських полонених, які другий рік перебувають у ворожому полоні. Нам боляче бачити їх в такому стані, нам боляче чути безнадію в їхніх голосах… Вони зробили все і навіть більше для нас, країни, народу. А у відповідь?! Тиша… І коли-не-коли викладуть пост. Болить рідним, побратимам і невеликій кількості небайдужих українців. Так, як ви забули за події 22 року, за мужність і героїзм військових при обороні Маріуполя, так ви після перемоги забудете і інших військових, як полеглих, так і живих (вцілілих). У нас є чудова можливість писати історію прямо тут і зараз. Докладіть максимум зусиль, аби тема полонених не зникала з інфопростору!“.
Відтак дружина “азовця” подякувала тим, хто не мовчить, а також українським захисникам, які, беручи в полон російських окупантів, щодня поповнюють обмінний фонд.
Букви зв’язалися з Юлею, аби дізнатися про стан справ щодо обміну полоненими, та як держава й відповідні структури комунікують з рідними бійців.
Вона нарікає, що ніхто з рідних і близьких полонених не знає про їхню долю:
“Абсолютна відсутність звʼязку між полоненими і їх родинами. Ми не не знаємо про хлопців абсолютно нічого: ні де вони знаходяться, ні в якому стані, ми не чули рідних голосів майже два роки, ми не бачили фото/відео (лише, якщо на проросійських каналах викладають допит). Вони про нас (рідних) не знають абсолютно ніякої інформації, бо навіть листа ми не можемо відправити/отримати. “Азовцям” їх просто не передадуть в руки, бо це величезна мотивація триматись для хлопців“, – розповіла Юлія.
Дружина “азовця” додала, що єдиним джерелом інформації про дорогих людей у полоні є свідчення інших полонених, яких вдалося повернути.
“Актуальну інформацію ми отримуємо від звільнених – і те, за тієї умови, що вони бачили/можливо чули наших рідних. А чим довше немає обмінів – тим довше ми не володіємо актуальною інформацією. Якщо в обміні “Азова” – 0, ми також не маємо жодної інформації“.
Вона також нагадала, що понад 700 бійців “Азову” 16-й місяць знаходяться в полоні – як на території ДНР, так і РФ, і зараз російська машина репресій здійснює показові судилища над українськими захисниками:
“Наразі судові процеси над “азовцями” – це масове явище, хлопцям приписують строки, влаштовують показові судилища. Окупанти закидають воїнам, що захищали Маріуполь, терористичну діяльність проти рф“.
Стосовно організації всередині України, то періодично відбуваються зустрічі координаційного штабу з родичами військовополонених, підіймаються питання щодо повернення наших військових, також можливі консультації з представниками координаційного штабу.
У ніч на 17 листопада російські війська здійснили масштабну повітряну атаку на енергетичні об’єкти України. Протиповітряна оборона України знищила 102 зі 120 випущених ракет, а також 42 ударних дрони з 90, залучених до атаки.
Після масованої атаки 17 листопада, енергетики відновили стабільне електропостачання у Києві, а також у Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях, скасувавши екстрені відключення світла. Однак на Одещині ситуація залишається складною.
Журналіст Данило Мокрик заявив, що висміювання президента Володимира Зеленського за кордоном – це висміювання українського народу та України.
Унаслідок чергових ворожих обстрілів 17 листопада загинули двоє працівників залізничного депо в Дніпропетровській області, ще троє залізничників зазнали поранення.
Унаслідок масованої атаки російських військ 17 листопада серйозно пошкоджено обладнання теплоелектростанцій ДТЕК.