ВООЗ створила нову комісію: має розв’язати проблему самотності як нагальну загрозу здоров’ю

Джерело: CNN

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила самотність глобальним пріоритетом охорони здоров’я. Тож створено нову комісію, що покликана розв’язати проблему самотності як глобальну загрозу здоров’ю людства.

Протягом наступних трьох років комісія зосереджуватиметься на способах подолання “нагальної загрози здоров’ю” глобальної епідемії самотності, переглядаючи новітні наукові досягнення та розробляючи стратегії, які допоможуть людям поглибити їхні соціальні зв’язки.

Комісію очолять колишній головний військовий лікар США Вівек Мурті та дипломатка Африканського Союзу з питань молоді Чідо Мпемба. До складу також увійдуть 11 правозахисників та урядовців.

Мурті зауважив, що самотність, як суспільне явище, шкодить здоров’ю аналогічно результату викурювання 15 цигарок на день. Наслідки її можуть спричиняти більшу шкоду, ніж ожиріння та малорухливий спосіб життя.

Попри те, що самотність здебільшого вважають проблемою розвинених країн, Мурті заявляє, що соціальну ізоляцію відчуває кожна четверта літня особа в усіх регіонах світу.

Занадто довго самотність існувала в тіні, непомічена та недооцінена, викликаючи психічну та фізичну хворобу, – наголосив він. – Тепер у нас є можливість це змінити.

Самотність привернула велику увагу в секторі охорони здоров’я. Минулого тижня штат Нью-Йорк призначив сексотерапевта доктора Рут Вестхаймер своїм першим послом самотності. У травні Мурті запропонував основу для боротьби з самотністю. І це не тільки американський феномен, зокрема у 2018 році Велика Британія призначила свого першого міністра у справах самотності.

Дослідження показують, що відсутність певних типів соціальних зв’язків пов’язана з поганим психічним здоров’ям і підвищує ризик тривоги, депресії та самогубства.

У ВООЗ зауважують, що наслідки мають еквівалентний або навіть більший ризик передчасної смерті, ніж інші відомі фактори такі як куріння, надмірне вживання алкоголю, недостатня фізична активність, ожиріння та забруднення повітря.

Вплив самотності на здоров’я настільки далекосяжний, що одне дослідження порівняло його з викурюванням до 15 сигарет на день.

Опитування, проведене в 142 країнах, опубліковане минулого місяця, показало, що майже кожен четвертий дорослий почувається дуже або досить самотнім. Діти також не застраховані: деякі дослідження показали, що більш ніж половина дітей і підлітків принаймні деякий час почувалися самотніми.

Створена комісія визначатиме глобальний порядок денний стосовно соціальних зв’язків, що у висновку має сприяти прийняттю науково обґрунтованих рішень.

  • Психологиня Мічиганського університету Кімберді Фенн розповіла, чи може людина при недосипі результативно працювати і не відчувати себе погано, та яке відношення до цього має кава.
  • Газлайтинг – це форма психологічної маніпуляції, метою якої є змусити жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам’ять та розсудливість. Чому люди, які вас люблять, намагаються  звести вас з розуму і змушують сумніватися стосовно власного сприйняття реальності?
  • Опублікований у вівторок, 19 вересня, перший звіт ВООЗ про глобальний вплив високого артеріального тиску, також відомого як гіпертонія, містить рекомендації щодо способів боротьби з “тихим вбивцею”, оскільки хвороба є провідним фактором ризику смерті та інвалідності у світі.

Вчені змусили ракові пухлини виглядати як свинячі органи, щоб імунна система атакувала їх. Як свідчать дослідження, проведені на мавпах і людях, цей трюк може зупинити ріст пухлини.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який скасовує положення, що дозволяло трансгендерним військовослужбовцям служити в армії.

Представниця духовенства у США під час традиційної церковної служби закликала президента Дональда Трампа “змилуватися над людьми в країні, які налякані”, зокрема, над іммігрантами та членами ЛГБТ-спільноти. Президент заявив, що не вважає цю службу “хорошою”.  

Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід головному психіатру ЗСУ Олегу Друзю, підозрюваному у незаконному збагаченні на понад 1 мільйон доларів.

В японському акваріумі сонячна риба захворіла після закриття закладу на реконструкцію. Співробітники вирішили встановити перед акваріумом картонні вирізи облич та уніформи, а вже наступного дня риба стала краще почуватися і поводитися активно.