Ворог утримує усі ракетоносії у пунктах базування – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 7 листопада оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається напруженою. Нині триває контрбатарейна боротьба, маневри силами та засобами.
У морі перебуває п’ять бойових кораблів ворожого флоту, з них чотири – у Чорному та один – в Азовському морях. Водночас російські ракетоносії заведено у пункти базування.
Протягом доби противник завдав двох авіаційних ударів із застосуванням 9 керованих авіабомб по населених пунктах Херсонщини. Продовжуючи тероризувати населення, окупанти скинули з БпЛА 22 осколкові боєприпаси по населених пунктах Бериславського району. На щастя, жертв серед населення немає.
За минулу добу ворог здійснив понад 70 артилерійських обстрілів з використанням 436 снарядів, у тому числі 9 обстрілів населених пунктів. По місту Херсон ворог гатив 7 разів, обстріляно Зеленівку, Берислав, Томину Балку.
- Протягом минулої доби відбулося 78 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 16 авіаційних ударів, здійснив 54 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
- 6 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що оператори БпЛА в межах проєкту “Армія дронів” знищили 335 опорних пунктів росіян, що є абсолютним рекордом на сьогодні.
- За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.