Вперше на дзвіниці Києво-Печерської лаври пролунав «Щедрик»
Джерело: Суспільне
У дзвіниці Києво-Печерської лаври вперше прозвучала академічна хорова капела Українського радіо, яка виконала варіації “Щедрика”. Диригувала Юлія Ткач.
Ткач також брала участь у концерті-реконструкції “Гай, Рождество!”. Цей захід відбувся у Святвечір у Національній філармонії України.
Довідка. “Щедрик” – традиційні українська народна пісня, котра є важливою частиною української культурної спадщини та різдвяних традицій у багатьох країнах. Свою популярність вона здобула завдяки переосмисленню і адаптації в різдвяну пісню “Carol of the Bells”.
Саме версія українського композитора Миколи Леонтовича, який аранжував “Щедрик” у формі хорової композиції на початку 20-го століття, стала надзвичайно популярною в Україні. Утім, на Заході “Carol of the Bells” представив американський диригент Петро Вільховський, зокрема вона набула популярності у США та інших країнах, ставши однією з найвідоміших різдвяних пісень у світі.
- У Софіївському соборі відбулося Різдвяне богослужіння, яке очолив митрополит Епіфаній. Цьогоріч ПЦУ вперше офіційно святкують Різдво 25 грудня.
- Космічна рентгенівська обсерваторія “Чандра” показала скупчення молодих зірок у галактиці Чумацький Шлях, схоже на прикрашену різдвяну ялинку.
Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.
В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.
Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.
Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.
Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.