Вперше за 30 років місія ООН відвідала Нагірний Карабах

Джерело: DW

Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.

ООН має на меті оцінити обсяги необхідної гуманітарної допомоги. Вірменія зі свого боку провела 1 жовтня Національний день молитви за Арцах (Нагірний Карабах. – Ред.). По всій країні дзвонили дзвони храмів.

Керівництво Вірменії звинуватило Азербайджан в “етнічних чистках” на території Нагірного Карабаху. Раніше Баку закликав вірмен не залишати територію і запропонував “стати частиною азербайджанського багатонаціонального суспільства”.

Єреван направив до Міжнародного суду ООН позов проти Азербайджану. Країна вимагає дотримуватись Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Також у Вірменії закликали Азербайджан забезпечити доступ співробітників ООН та Червоного Хреста до вірменського населення регіону. Ще країна вимагає визнати дійсними акти громадянського стану, видані владою невизнаної Нагірно-Карабахської республіки, та заборонити знесення пам’яток вірменської культурної спадщини.

 Уряд ухвалив постанову, завдяки якій відтепер військові одружуватимуться в застосунку “Дія” поза чергою.

Перші квітневі вихідні будуть по-весняному мінливими. У суботу ще буде відчутно тепло, особливо на сході та півдні, проте у декількох регіонах дощитиме. У неділю погода різко зміниться: на заході очікуються похолодання, опади та навіть мокрий сніг. Додайте до цього підвищену магнітну активність і погіршення якості повітря в окремих містах — і отримаєте непросте випробування для організму.

В районі населеного пункту Дворічна на Куп’янському напрямку російські окупанти намагаються облаштувати переправи через річку Оскіл.

Глави МЗС Ватикану та Росії – архієпископ Пол Галлахер та Сергій Лавров – провели телефонну розмову щодо війни в Україні.

Генеральний секретар НАТО Марк Рюте повідомив, що Альянс продовжить підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією.