Вплив санкцій: експорт лісу з Росії впав на третину

Джерело: росЗМІ

Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році, випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.

Порівняно з минулим роком експорт виявиться меншим на 1 млн кубометрів (було 21,7 млн). Це пов’язано, зокрема, з “невеликим зниженням” обсягів поставок до Китаю, який після заборони на імпорт до країн ЄС став основним покупцем пиломатеріалів із Росії. Так, у січні-серпні російські виробники постачили на китайський ринок 7,8 млн кубометрів пиломатеріалів.

Другим найбільшим імпортером російських пиломатеріалів за підсумками року залишиться Узбекистан. Третім ключовим ринком є країни Євразійського економічного союзу (ЄАЕС; Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан). За ними слідує Туреччина.

Попри те, що відвантаження до країн СНД та MENA (Близький Схід — Північна Африка) поступово зростають, динаміку російського експорту визначають попит та ціни на ринку КНР, зазначають аналітики. Водночас на постачання істотно впливають логістичні складності та обмеження банківських розрахункових операцій з імпортерами.

ЄС запровадив заборону на імпорт лісової продукції з Росії у квітні 2022 року. Він був оголошений у межах п’ятого пакету санкцій. Під обмеження потрапили зокрема пиломатеріали, дерев’яні плити, фанера, папір та картон, а також продукція машино- та верстатобудування для лісової промисловості.

  • З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 ​​мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
  • Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
  • 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.
  • Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що санкції проти РФ працюють і погіршили їхній промисловий та технологічний потенціал.

23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.

Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.

Рада оборони Харківщини ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми з 4 населених пунктів Великобурлуцької та з 12 сіл Кіндрашівської громад у Куп’янському районі.

На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.