ВРП дозволила арешт голови Господарського суду Артимовича у справі про мільйонний хабар

Джерело: ЦПК

12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.

ВРП також відсторонила Артимовича від здійснення правосуддя строком на два місяці. Обидва рішення ухвалили одностайно.

Тепер клопотання САП про взяття Артимовича під вартою розгляне ВАКС.

У справі підозру також отримав колишній голова Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич. Обшуки проводились також у ексголови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького.

Слідство вважає, що гроші вимагали за ухвалення “потрібних” рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, які стосувалися діяльності мережі лабораторій “Ескулаб”.

У поданні зазначається, що Артимович брав участь в усіх розмовах фігурантів, а також висловлював вимогу, що треба передати 75 тисяч доларів через суддю Юркевича. Після цього на початку листопаду у будівлі університету Франка, де зустрічався з фігурантами справи Юркевич, йому передали частину неправомірної вигоди у 75 тисяч доларів.

Згідно з даними САП, після цього Артимович повідомив заявнику у справі, що треба збільшити розмір неправомірної вигоди до 120-130 тисяч доларів.

Василь Артимович очолив Господарський суд Львівської області у березні 2023 року, змінивши на цій посаді Юркевича. Під час засідання ВРП стало відомо, що Артимович подав у відставку з посади голови суду. Цю заяву вже задовольнили.

У своїй декларації за 2023 рік він вказав 1,4 млн грн заробітної плати. Окрім того, він зазначив, що має заощадження у 60 тисяч доларів.

Раніше ВРП дозволила арештувати також суддю у відставці Юркевича.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.

Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Ізраїльські військово-повітряні сили готуються завдати удару по іранських ядерних об’єктах. Джерела зазначають, що така можливість розглядається на тлі ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада у Сирії.

12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.