«Втрачений зв’язок»: у Києві провели акцію на підтримку військовополонених – фоторепортаж
Джерело: Букви
10 грудня на Майдані Незалежності у Києві провели мирну акцію за визволення українських військовополонених “Втрачений зв’язок”, котру організували “Жінки зі Сталі” спільно з родинами українських військовополонених.
На акції зібралося близько 500 учасників.
Родичі полонених українських захисників перебувають у повній невідомості про долю своїх рідних. Росіяни грубо та безпрецедентно нехтують Женевськими конвенціями, позбавляючи українських військовополонених права на зв’язок з рідними та можливості отримувати від них посилки. Майже пів року процес обмінів повністю заблокований. Волею жорстокого й аморального ворога зв’язок розірвано, — зазначили у повідомленні.
Натомість рідні та близькі українських полонених захисників роблять усе можливе й неможливе, щоб прискорити їх повернення. Водночас наголошують, що без підтримки всього суспільства власних сил буде недостатньо.
Тож під час акції організатори закликали всіх небайдужих доєднатися на підтримку українських військовополонених та їхніх сімей.
Та наголосили, що українська влада разом із суспільством має почути родини полонених оборонців та засвідчили намір продовжити спільну рішучу боротьбу за їх визволення.
Зауважимо, за підсумками проведення восьми засідань Комісії з питань встановлення факту полону, встановлено факт позбавлення волі щодо 4337 осіб (3574 військових та 763 цивільних). З яких 1953 – звільнені з полону.
- 3 грудня на Майдані Незалежності у Києві провели акцію Free Azov на підтримку українських військовополонених. Рідні та друзі зокрема й захисників “Азовсталі”, вимагали звільнення військовослужбовців, котрих утримує Росія, нехтуючи законами Міжнародного гуманітарного права.
- За інформацією ЦНС, російські окупанти утримують українських військовополонених і некомбатантів у жахливих умовах.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої вносяться зміни до Порядку тримання військовополонених.
- Катування є частиною державної політики РФ – ООН.
У центрі Луганська, а також у сусідніх мікрорайонах з’явились українські постери й листівки проукраїнського змісту.
Погана координація та мовний бар’єр між північнокорейськими та російськими військовими у Курській області призводять до серйозних проблем на полі бою.
Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.