Втрати російських окупантів у війні проти України перевищили 1 000 000 осіб
Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
За даними Генштабу, за час повномасштабної війни проти України, втрати російської армії у живій силі (вбиті і поранені) перевищили 1 000 000 осіб.
Такі втрати зафіксовані станом на 12 червня 2025 року, який також є 1205-ю добою повномасштабної російсько-української війни.
Загалом же список втрат станом на цю добу такий:
- особового складу ‒ близько 1 000 340 (+1 140 за добу)
- танків ‒ 10 933 (+6 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 22 786 (+3 за добу)
- артилерійських систем – 29 063 (+47 за добу)
- РСЗВ – 1 413
- засоби ППО ‒ 1 184 (+1 за добу)
- літаків – 416
- гелікоптерів – 337
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 40 435 (+138 за добу)
- крилаті ракети ‒ 3 337
- кораблі/катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 51 715 (+136 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 3 914
Здебільшого добові втрати армії РФ у живій силі перевищують 1000 осіб. Однак були випадки, коли ворог втрачав і понад 2000 своїх солдатів за добу.
Вперше це було зафіксовано 29 листопада 2024 року, коли Генштаб повідомив про втрату росіянами 2 030 військових. Водночас найвищий добовий показник втрат окупантів зафіксовано 20 грудня 2024 року – 2 200.
Саме у період грудня 2024 року було зафіксовано кілька днів, коли втрати окупантів перевищували 2000 осіб.
Чи не найбільше втрат ворожі війська зазнавали у Донецькій області, зокрема у тривалих боях за такі міста як Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка, Вугледар. Аби окупувати їх окупантів кидали у так звані “м’ясні штурми”.
За ці понад три роки повномасштабної війни проти України російська армія зазнала найбільших втрат у живій силі, порівняно зі всіма іншими війнами, в яких брала участь, зокрема ще у часи СРСР.
До прикладу, за 10 років війни в Афганістані радянська армія втратила близько 15 000 осіб. Втрати росіян у Першій та Другій Чеченській війні за різними оцінками коливаються від понад 12 000 до понад 20 000 осіб.
- За даними Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні (CSIS), у повномасштабній російсько-українській війні загинули чи зазнали поранень близько 1,4 млн осіб. З цієї кількості близько мільйона солдатів втратила Росія, а втрати України оцінюють у 400 000.
Міноборони РФ заявляє про найбільшу нічну атаку на Росію з початку повномасштабного вторгнення.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.
У ніч на 25 червня підрозділи Сил оборони України уразили низку об’єктів російських окупантів, серед яких нафтобаза, мости та радіолокаційний комплекс “Скала-М”.
Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.