Втрати ворога: за добу ліквідовано 1160 російських окупантів

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

В Україні триває 902-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 593 тисячі осіб.

За даними Генштабу, станом на 13 серпня 2024 року, орієнтовні втрати російських окупаційних військ в Україні становлять:

  • особового складу ‒ близько 593 160 (+1 160 за добу)
  • танків ‒ 8 455 (+5 за добу)
  • бойових броньованих машин ‒ 16 385 (+17 за добу)
  • артилерійських систем – 16 764 (+36 за добу)
  • РСЗВ – 1 146
  • засоби ППО ‒ 920 (+1 за добу)
  • літаків – 366
  • гелікоптерів – 328
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 13 491 (+19 за добу)
  • крилаті ракети ‒ 2 426
  • кораблі/катери ‒ 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 22 649 (+59 за добу)
  • спеціальна техніка ‒ 2 806 (+5 за добу)

Минулої доби окупанти завдали по території України два удари трьома ракетами, та 58 авіаударів, скинувши 82 КАБи. Крім цього, залучили для ураження 418 дронів-камікадзе та здійснили понад 3300 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

Турецька влада затримала 209 осіб під час антитерористичних операцій. Це сталось через день після того, як Анкара запровадила обмеження на публічні зібрання напередодні саміту НАТО 7-8 липня.

Росія нарощує експорт сирої нафти на тлі українських ударів по нафтопереробній інфраструктурі, котрі суттєво знижують внутрішні можливості переробки.

Україна за пів року виконала лише 15% плану реформ у сфері верховенства права та боротьби з корупцією, який сама погодила з ЄС. Експерти попереджають, що без швидкого прогресу Київ може створити собі серйозні перешкоди на шляху до членства.

У США розпочалося клінічне випробування генної терапії, яка має перевірити можливість часткового “омолодження” старих клітин для лікування глаукоми. Перший учасник уже отримав експериментальне лікування, повідомила біотехнологічна компанія Life Biosciences з Бостона.

В Рівненській області працівники поліції оштрафували чоловіка, який побив собаку. Це потрапило на відео.