Втрати ворога: ЗСУ ліквідували ще 810 російських окупантів

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

В Україні триває 608-ма доба повномасштабного російського вторгнення. за цей період часу українські захисники ліквідували понад 295 тисяч російських окупантів.

За даними Генштабу станом на 24 жовтня 2023 року у російсько-українській війні війська РФ зазнали таких втрат (дані орієнтовні):

  • особового складу ‒ близько 295 510 (+810 за добу)
  • танків ‒ 5 105 (+12 за добу)
  • бойових броньованих машин ‒ 9 669 (+16 за добу)
  • артилерійських систем – 7 081 (+24 за добу)
  • РСЗВ – 828 (+3 за добу)
  • засоби ППО ‒ 552 (+1 за добу)
  • літаків – 320
  • гелікоптерів – 324
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 5 363 (+18 за добу)
  • крилаті ракети ‒ 1 537 (+1 за добу)
  • кораблі/катери ‒ 20
  • підводні човни – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 9 447 (+28 за добу)
  • спеціальна техніка ‒ 1 006 (+8 за добу)

Протягом доби авіація Сил оборони завдала 7 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника та 3 – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділами ракетних військ уражено 8 артилерійських засобів, 4 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, станцію РЕБ, понтонно-мостову переправу противника, а також у двох районах здійснено дистанційне мінування місцевості.

  • ЗС РФ не припиняють штурми в районі Авдіївки (Донеччина). Водночас російські військові мають величезні втрати серед особового складу та техніки.
  • Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що у 2024 році російські окупанти зможуть підтримувати інтенсивні артилерійські обстріли українських військових завдяки внутрішньому виробництву та постачанням з Північної Кореї.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.