Вихід Росії з зернової угоди, імовірно, посилить відсутність продовольчої безпеки в Африці – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

На думку британських розвідників, вихід РФ з “Чорноморської зернової ініціативи” та наслідки російсько-української війни загалом майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки.

Фахівці зауважили, що 27 липня у російському Санкт-Петербурзі відбулась конференція Росії та Африки.

Розвідники наголосили, що на конференції були присутні очільники 17 африканських країн, тоді як на минулій такій конференції РФ відвідали 43 глави держав Африки.

Конференція відбулась через 10 днів після того, як Росія відмовилась продовжувати зернову угоду, завдяки якій з України до Африки експортували 30 000 000 тонн зерна, забезпечуючи необхідне харчування для держав, включаючи Ефіопію, Кенію, Сомалі та Судан.

Окрім прямого зриву поставок, блокада України Росією також спричиняє зростання цін на зерно.

“Наслідки війни в Україні майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки”, – резюмували у розвідці.

  • Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.

24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.

Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.