Викрадені росіянами з херсонського музею прикраси відтворили на шовкових хустках

Джерело: пресслужба музею
Український бренд OLIZ в межах проєкту “Викрадене мистецтво” відтворив на хустках і твіллі власного виробництва зображення викрадених із Херсонського обласного краєзнавчого музею стародавніх коштовних прикрас.
“Сьогодні як ніколи важливо розповідати світові правду про злочини російських окупантів в Україні. Саме для цього був створений проєкт “Викрадене мистецтво” українського бренду OLIZ. У колекції шовкових виробів бренду з’явилися твіллі та хустки з зображенням викрадених з Херсонського обласного краєзнавчого музею стародавніх коштовних прикрас”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Херсонський обласний краєзнавчий музей
Зазначається, що для відтворення на шовку були обрані золоті прикраси, знайдені на території Херсонської області. Вони відносяться до скіфської, сарматської та гуно-аланської культур.
В експозиції краєзнавчого музею дорогоцінні прикраси експонувалися на виставці “Музейні таємниці”. Саме ця експозиція стала першою жертвою російських варварів під час окупації Херсона. Під виглядом евакуації у жовтні 2022 року коштовності були викрадені та вивезені у напрямку окупованого Криму.
Творці проєкту “Викрадене мистецтво” вважають, що кожна хустка у колекції – це помічник у культурній дипломатії, який надає можливість розказати світові правду про втрачені українські скарби.
- Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” передали 14 культурних цінностей, раніше викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.