Викрадені росіянами з херсонського музею прикраси відтворили на шовкових хустках

Джерело: пресслужба музею

Український бренд OLIZ в межах проєкту “Викрадене мистецтво” відтворив на хустках і твіллі власного виробництва зображення викрадених із Херсонського обласного краєзнавчого музею стародавніх коштовних прикрас.

“Сьогодні як ніколи важливо розповідати світові правду про злочини російських окупантів в Україні. Саме для цього був створений проєкт “Викрадене мистецтво” українського бренду OLIZ. У колекції шовкових виробів бренду з’явилися твіллі та хустки з зображенням викрадених з Херсонського обласного краєзнавчого музею стародавніх коштовних прикрас”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Херсонський обласний краєзнавчий музей

Зазначається, що для відтворення на шовку були обрані золоті прикраси, знайдені на території Херсонської області. Вони відносяться до скіфської, сарматської та гуно-аланської культур.

В експозиції краєзнавчого музею дорогоцінні прикраси експонувалися на виставці “Музейні таємниці”. Саме ця експозиція стала першою жертвою російських варварів під час окупації Херсона. Під виглядом евакуації у жовтні 2022 року коштовності були викрадені та вивезені у напрямку окупованого Криму.

Творці проєкту “Викрадене мистецтво” вважають, що кожна хустка у колекції – це помічник у культурній дипломатії, який надає можливість розказати світові правду про втрачені українські скарби.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.

За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.

Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.